شهرستان بانه با 134 میلی متر رکورد بیشترین میزان بارش باران را طی سه روز گذشته در استان کسب کرد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، استان کردستان طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه آذرماه شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی بود که دما و آب و هوای استان را تحت تاثیر خود قرار داد. ورود این سامنه بارشی توام با وزش باد بود که در برخی شهرستان های استان من جمله بانه و مریوان باعث ایجاد خسارت و قطع درختان شد.

طبق اعلام نظر رئیس اداره هوا شناسی بانه: شهرستان بانه با 134 میلی متر پذیرای بیشترین بارش باران در استان بود.
محمد ویسی افزود: میزان بارندگی در بانه به 134 میلی متر رسیده که بیشترین بارندگی 2 روزگذشته در سطح استان مربوط به شهرستان بانه بوده است. همچنین  سرعت وزش در این شهرستان به 112 کیلومتر در ساعت رسید.

وی خاطر نشان کرد: بارندگی در دو روز آینده به صورت متناوب ادامه خواهد داشت و شدت بارندگی در روزهای  دوشنبه و سه شنبه هفته جاری همچنان ادامه خواهد داشت.

وی خاطر افزود: تاکنون میزان خسارت ناشی از ورزش باد اعلام نشده اما از آن جای که شواهد نشان می دهد سرعت بالای وزش باد در سطح شهرستان خسارت های به شهروندان وارد کرده است.

ویسی از شهروندان درخواست کرد شهروندانی که در اثر سرعت وزش باید و یا بارندگی دچار خسارت شدند به ما اعلام کنند که ما خسارت وارده را ثبت و به شرکت های اعلام کنیم و خسارت شهروندان جبران شود.

بارش باران در بانه سبب آب گرفتگی معابر و خیابان های شهر بانه شد و همچنین وزش باد شدید سبب کنده شدن تابلوها وشکسته شدن در و پنجره ها در بعضی از محلات شده است.

خلاصه وضعیت هوای ایستگاه های استان در 24 ساعت گذشته


*انتهای خبر*