رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان گفت:

بالا بودن آمار خودکشی در غرب به خاطر محرومیت مردم آن از نور قرآن است


به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام محمد علی عظیمی بهمن ماه۹۶ با اعلام این خبر در گفتگو با روابط عمومی دهگلان گفت: قرآن خواندن یکی از مباحثی است که در سیره پیامبر (ص) و اصحاب ایشان کاملامشهود بود، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) هم خود قرآن زیاد تلاوت می‌کردند و هم به تلاوت قرآن گوش می‌دادند و در صورت انتخاب فرماندهان جنگ اولویت اصلی ایشان انتخاب قاریان و حافظان قرآن بود و این خود نشان از اهمیتی دارد که پیامبر(ص) به موضوع یادگیری و تلاوت آن داشتند.

وی افزود: پیامبر(ص) خطاب به سلمان فارسی فرمودند: ای سلمان به تو دستور می‌دهم قرآن بخوانی چرا که آن کفاره گناهان است و فرد را از آتش جهنم حفظ کرده و امان از عذاب خدا است و مصاحبت با آن رحمت الهی را نازل می‌کندو فرشتگان الهی بر او استغفار کرده و خدا از او راضی خواهد شد.

وی گفت: با اشاره به اینکه مسلمانان هر چه از علم، امنیت و. .. دارند به برکت وجود قرآن است، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند: بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و آن را به دیگری آموزش دهد چرا که قرآن در قیامت مردم را شفاعت می‌کند.

وی درادامه با بیان اینکه هرکسی از قرآن اطاعت کند در هر دو دنیا خوشبخت می‌شود، عنوان کرد: برخی تصور می‌کنند مردم در کشورهای غیرمسلمان خوشبختی را تجربه می‌کنند ولی مردم باید بدانند که در این کشورها آمار خودکشی، افسردگی و. ..بسیار بالا است و این به خاطر نبود قرآن و نور آن در این کشورها است.

حجت‌الاسلام عظیمی ضمن اشاره به اینکه هنوز آن گونه که باید حق قرآن ادا نشده است، گفت: قرآن کتابی است که در بحبوبه جاهلیت با احکامی والا برای زندگی بشر نازل شده است و امروزه آن گونه که قرآن در جامعه محجور بوده الفاظ یا معانی آن نیز محجور است.

وی با بیان اینکه همین ناشناخته بودن قرآن در جوامع اسلامی داعش را به وجود آورد، یادآور شد: داعش در طول حیات خویش حتی یک گلوله به سوی رژیم اشغالگر قدس شلیک نکرد درحالی که اگر آنها با قرآن و مفاهیم آن آشنایی داشتند متوجه این امر می‌شدند که در این کتاب آسمانی خداوند برخی از یهودیان کنونی را شدیدترین دشمن مسلمانان خطاب می‌کند.
انتهای خبر/