سنندج- نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند رفع موانع و فرهنگسازی نهادهای فرهنگی است.به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در جریان دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ایشان در سنندج اظهار کرد: نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری یک امر مهم است و باید مسئولان برای تحقق شعار سال اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی بی‌شک ریشه فرهنگی دارند و باید روی فرهنگ کار شود، افزود: با کار فرهنگی می‌توان به دنبال ایجاد درآمد و تولید بود و باید مواظب باشیم که دشمن در این راستا ورود پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق کالا، اعتیاد و مواد مخدر از جمله معضلات و آسیب‌های اجتماعی است که دشمن با استفاده از این معضلات از منافع مادی آن بهره می‌برد و ضربه عظیمی به کشور ما وارد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: اینترنت، ماهواره و فضای مجازی از جمله راههای نفوذ دشمن بر فرهنگ ماست و با تمام توان از ابزارها و امکانات موجود برای ضربه زدن به فرهنگ غنی ما در تلاش است.

آیت‌الله شاهرودی یادآور شد: متاسفانه مناطق محروم به‌ویژه حاشیه شهرها بیشتر در معرض خطر هستند و تهدیدات دشمن بر روی نا امن کردن منطقه نیز تاثیرگذار بوده و مهاجرت روستاییان به شهرها و بروز پدیده حاشیه‌نشینی یکی از این معضلات موجود است.

 وی بیان کرد: اگر در برابر فرهنگ درست کار عمل کنیم در برابر تهاجمات دشمنان که از همه نوع ابزاری برای مقابله با ما استفاده می‌کنند می توان نهایت استفاده را کرد.
وی گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در استان کردستان وجود دارد که از همه جهات مورد توجه ویژه است اما شاید به خاطر ساسیت‌های غلط کلی؛ به جای درآمد، هزینه برای روستاییان ایجاد شده است در حالیکه باید مانع‌ها را برداشت تا زمینه اشتغال برای روستاییان ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: تولید یکی از مباحث اصلی در بخش اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند با فراهم کردن عرصه‌های تولید زمینه اشتغال بیشتر را در استان فراهم کرد.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی با اشاره به پتانسیل‌های استان در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری و غیره اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها موجب می‌شود تا استان کردستان تبدیل به یک استان صادرکننده شود نه اینکه یک استان وارد کننده باشد.

وی با اشاره به اینکه نگاه در روستاها باید ایجاد اشتغال باشد، گفت: بسیاری از روستاهای اطراف و نزدیک شهرهای استان از جمله شهرستان سنندج آمادگی توسعه را دارند و باید امکانات لازم را در این راستا فراهم و فرهنگسازی لازم نیز توسط دستگاه‌های فرهنگی انجام گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: بروز نحله‌های انحرافی از جمله وهابی و سلفی‌گری نیز از دیگر معضلات و مشکلات پیش‌رو است و رفع تمامی این مشکلات نیازمند آگاه کردن مردم به‌ویژه جوانان است.

گفتنی است؛ دیدار با استاندار کردستان، دیدار با امام جمعه سنندج و دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رییس سازمان تبلیغات اسلامی به این استان است.

حضور در نشست تخصصی بررسی آسیب‌های اجتماعی کردستان با روسای ادارات تبلیغات اسلامی و دیدار با یکی از خانواده‌های معظم شهدا در مناطق حاشیه شهر سنندج نیز از دیگر برنامه‌های سفر حجت‌الاسلام خاموشی به استان کردستان است.

انتهای خبر/