مدیرکل ادیان، فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اهدای جهیزیه به زوجین جوان به منظور ترویج ازدواج آسان و توشیق جوانان به این سمت است.به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان ظهر امروز در آئین اهدای جهیزیه به ۳۹ زوج جوان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با تقدیر از تمامی کسانیکه برای سنت رسول اکرم(ص)تلاش می‌کنند، اظهار کرد: این اقدام تبلیغات اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام راحل و بنیاد برکت در راستای اهدای جهیزیه به زوجین جوان اقدامی ارزشمند است.

وی خاطر نشان کرد: در نظام دینی و منظومه شریعت ما کانون خانواده مهمترین و اساسی‌ترین کانون است که مورد توجه بوده و خداوند متعال نیز آنرا در نظام آفرینش مورد توجه قرار داده است.

مدیرکل ادیان، فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: پیوند مقدس آسمانی مورد تکریم انسان‌های خداپرست بوده و هست و باید مورد توجه باشد.

حجت‌الاسلام حاتمیان با اشاره به اینکه این سنت و اصل بنیادی انسانی باید مورد توجه باشد، خاطر نشان کرد: هر مسئله‌ای که مانع ازدواج شود به عنوان پدیده‌ای شوم تلقی می‌شود اما باید دانست کسانیکه برای سنت پیامبر قدم بردارند مورد لطف پیامبر قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه همه انسان‌ها یک ماموریت دینی دارند، بیان کرد: ماموریت دینی آن است که زمینه شکوفایی انسانیت و ارزش‌های اخلاقی را فراهم کنند و بی‌شک نظام اسلامی این ماموریت را دنبال می‌کند.

وی اضافه کرد: هدف از اهدای جهیزیه‌ها و حمایت‌های اندک از زوج‌های جوان تشویق جوانان به ازدواج آسان است و  امید که ثمره این زادوج‌ها تربیت فرزندانی صالح در جامعه باشد.

 

 

 

نماینده ولی فقیه استان کردستان گفت: دولت، ملت و دستگاههای اجرایی باید کمک کنند که مسئله مهم ازدواج آسان ترویج و رونق یابد و جوانان زندگی خود را پیش ببرند.

 آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در آئین اهدای جهیزیه به ۳۹ زوج جوان کردستانی که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: ازدواج سنت پیامبر است که در روایت آمده با این امر خیر نیمی از دین تضمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اساس زندگی مودت است، افزود: مودت بالاتر از محبت است و باید در زندگی جاری و ساری باشد تا عشق بین زن و شوهر به زندگیشان گرما ببخشد.

وی خاطر نشان کرد: هرآنچه که در عالم وجود دارد چه نعمت‌های مادی و چه نعمات معنوی سرشار از رحمت الهی است و اساس زندگی زوجین نیز باید رحمت و مودت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: خداوند به انسان‌ها عقل و خرد داده تا به نشانه‌های ازدواج فکر کنند و مایه تقویت و پایداری آن باشند.

آیت‌الله شاهرودی با بیان اینکه باید بنای زیبای زندگی را محکمتر کنیم، بیان کرد: باید ارتباط بین زن و شوهر بهتر و قوی‌تر باشد و بسیاری از مسائل را بین خود حل کنند و نیازی ندارد آنرا با دیگران مطرح نماینده

وی با بیان اینکه امروز آمار طلاق بالا رفته عنوان کرد: عامل اصلی طلاق و این فاصله‌ها خود زن و شوهرند چراکه اگر در زندگی قناعت و گذشت را در پیش بگیرند قطعا زندگیشان پایدار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: دولت، ملت و دستگاههای اجرایی باید کمک کنند که مسئله مهم ازدواج آسان ترویج و رونق یابد و جوانان زندگی خود را پیش ببرند.

 

 

 

نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در راستای اجرای طرح مسجد احسان علاوه بر اهدای جهیزیه به زوجین جوان از خانه‌های ورزش، دانشجویان، دانش‌آموزان و مهدکودک‌ها نیز حمایت می‌شود.

حجت‌الاسلام میثم آسوپا در آئین اهدای ۳۹ جهیزیه که در قالب طرح مسجد احسان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام راحل در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم زندگی زوجین برپایه محبت و همدلی شکل بگیرد و بتوانند زندگی پایداری را تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه باید کلام حضرت آقا سرلوحه زندگی قرار گیرد، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند جهیزیه برای دختر مایه عزت نیست عزت به اخلاق و رفتار آنهاست و باید این مهم مورد توجه زوجین جوان باشد.

وی با اشاره به اینکه اهدای جهیزیه به زوجین جوان در سراسر کشور براساس طرح مسجد احسان انجام می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در ادامه طرح مسجد احسان علاوه بر حمایت از زوجین جوان از دانش‌آموزان ، دانشجویان، مهدکودک و خانه ورزش نیز حمایت می‌شود و این خدمات ادامه دار خواهد بود.

نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) براز امیدواری کرد که زوج های جوان زدگی خود را بر پایه همدلی و محبت زندگی خوش و خرمی آغاز کنند و زندگی پر خیر و برکتی را با تعدد اولاد خوب و صالح داشته باشید.

حجت‌الاسلام آسوپا اضافه کرد: قطعا عروس با خودش برکت می آورد و رزق اولاد هم بر عهده خداوند متعال خواهد بود.

استاد دانشگاه کردستان نیز در این آئین خطاب به زوجین جوان گفت: باید کاری کرد که ازدواجمان شکست نداشته باشد و بخوبی پیش برود.

دکتر سیف با اشاره به رفتارهای تخریب‌گری زیادی وجود دارد، افزود: دلایل گرایش زوجین به مشروبات الکلی، مواد مخدر و ارتباط نامشروع، طلاق عاطفی است.

وی خاطر نشان کرد: حمایت، تشویق، گوش دادن، پذیرش و اعتماد از عادات مهرورزی است و  زوجین باید به این موارد توجه کنند.
 

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: ۳۹ جهیزیه به ارزش ۵۰۷ میلیون تومان به زوج‌های جوان کردستانی اهدا شد.

وی با اشاره به این چهار موقعیت گفت: موقع بارش باران، موقع نگاه کردن فرزند به صورت والدین، زمان بازشدن درهای خانه خدا و زمانیکه مراسم ازدواج اتفاق می‌افتد و امید که در رحمت به روی همه عروس و دامادها باز شود.

وی بیان کرد: این محفل که به منظور اعطای جهیزیه به زوجین جوان است با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی با مشترکت خیرین و محوریت مساجد و امامان جمعه و جماعت برگزار شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: براساس انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان تبلیغات اسلامی با ستاد فرمان اجرایی امام راحل و بنیاد برکت طرح احسان مسجد در کشور و استان کردستان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه براساس اجرای این طرح با همکاری روحانیون و ماموستاهای مساجد استان زوج‌های بی‌بضاعت که توانایی خرید جهیزیه ندارند شناسایی شدند، افزود: این اقدام به منظور ترویج ازدواج آسان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری روحانیون مستقر و ماموستاها 39 زوج بی‌بضاعت در استان شناسایی شدند که امروز یکم مردادماه در مراسمی با حضور مسوولان استانی جهیزیه آنها اهدا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: اهدای جهیزیه به ۳۹ نوعروس کردستانی فردا سه‌شنبه با همکاری بنیاد برکت در سالن همایش مجتمع فرهنگی نور سنندج انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به اینکه مجموعا یک‌هزار جهیزیه در سراسر کشور اهدا می‌شود، اضافه کرد: از این میزان سهم کردستان ۳۹ جهیزیه بوده که ارزش این تعداد جهیزیه ۵۰۷میلیون تومان است.

وی عنوان کرد: جهیزیه‌ای که به هر زوج اهدا می‌شود به ارزش ۱۳ میلیون تومان است که شامل یخچال، لباسشویی، فرش و ظروف آشپزخانه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مبلغ و مسجد باید در خدمتگذاری به مردم خیر برسانند و در محله و مسجد مردم را به خیر و نیکی نیز دعوت کنند تا کلام روحانی نفوذ پیدا کند و کسانیکه مروج خوبی‌ها هستند باید عملا این کار را انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همه ما پیرو سنت پیامبر هستیم و باید آداب و سنت درست را ترویج دهیم و در خصوص ازدواج ساده گرفتن را در پیش بگیریم.

در این مراسم 39 جهیزیه به زوجین جوان استان کردستان اهدا شد.

 


انتهای پیام/