حجت الاسلام کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پیامی میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت را تبریک گفتند.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی در پیامی میلاد با سعادت نبی اکرم حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و آغاز هفته وحدت را تبریک گفتند.

متن کامل پیام به شرح زیر است:

همگان می‌دانند که مسئله وحدت و اتحاد، موضوعی پر اهمیت و همواره مورد تاکید آموزه‌های دینی ما بوده است. خداوند متعال در قرآن کریم بارها مسلمانان را به داشتن وحدت و همبستگی با یکدیگر توصیه و سفارش کرده است. پیامبر گرامی اسلام به عنوان پیام‌آور الهی در طول عمر مبارک خود تمام سعی و تلاش خود را برای همبستگی بین مسلمین برای رسیدن به کمال و سعادت آنها به کار برد و رنج‌ها و مصیبت‌های فراوانی را به جان خریدند.
اکنون ما به عنوان مسلمان و پیرو حضرت محمد مصطفی(ص) سزاوار نیست بر طبل اختلاف بکوبیم بلکه باید دَین خود را به پیامبر اکرم ادا کنیم و آن این است که به تاسی از آن بزرگوار همه در راستای حفظ و حراست از دستاوردهای نبوی و همچنین پاسداری از میراث گرانقدر آن عزیز تلاش کنیم. اکنون که دشمنان اسلام به اختلاف‌افکنی بین مسلمین مشغول هستند، نباید با دستان خود ابزار ضربه زدن را به پیکره اسلام عزیز فراهم کنیم.
سیره سراسر نور پیامبر اسلام به ما می‌آموزد که مسلمانان با هم رافت، عطوفت و مهربانی داشته باشند و در برابر کفار و دشمنان دین سخت و محکم باشند. امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به ترویج اخلاق و سیره پیامبر گرامی اسلام دارد چرا که اگر سنت گرانسنگ آن حضرت در جامعه اسلامی گسترش یابد خود به خود اتحاد و همدلی بین آنان نیز ایجاد می‌شود. هفته وحدت بهانه خوبی برای ابراز محبت‌ها و مهربانی‌ها بین مسلمین است و همه باید حول محور وحدت‌آفرین پیامبر نور گرد آییم گرچه انسجام و اتحاد محدود به هفته وحدت نیست و مسلمانان باید همه سال این مهم را مدنظر و توجه داشته باشند.
آنچه امروز همه عقلا و بزرگان و ذی‌نفوذان در جامعه اسلامی باید بدان توجه داشته باشند شناختن راه است و ما بزرگترین راهنما و ملاک در این خصوص داریم. ملاک و معیار وحدت در جامعه اسلامی توصیه‌های مقام معظم رهبری است. رهبری معظم انقلاب همواره راه را برای جامعه اسلامی نشان داده‌اند و در حوزه وحدت شاخص، ایشان هستند و نباید اجازه داد افرادی با سوء نیت و اهداف شوم مسیر را به انحراف بکشانند و آن را به نام جمهوری اسلامی تمام کنند.

آرزو و طلب ما از خدای متعال این است که همه مسلمین و جامعه اسلامی در مسیر حق حرکت کنند و از محورهای حق و وحدت مانند کلام خدا و سنت نبوی جدا نشوند و آن زمانیست که سعادت و رستگاری در انتظار همه ماست.*انتهای خبر*