یک فروند هواپیمای مسافربری با 146 مسافر زمانی که در حال فرود آمدن در فرودگاهی در منطقه شرقی پاپوای کشور اندونزی بود از باند پرواز خارج شد.


به گزارش بخش حوادث سایت تبیان کردستان، بر اثر این حادثه که در فرودگاه مانوکواری روی داد به کسی آسیبی نرسید. این هواپیما که از نوع بوئینگ  بود به شرکت هواپیمایی سریویجایا اندونزی تعلق داشت.

تصاویر تلویزیونی نشان می داد این هواپیما از ناحیه سینه روی چمن کنار باندپرواز قرار گرفته است و مسافران در حال تخلیه ان هستند. به گفته مقامات، این فرودگاه چندین ساعت بسته خواهد ماند تا این هواپیما از این نقطه منتقل شود.
این جدیدترین حادثه ای است که در بخش حمل و نقل هوایی اندونزی رخ می دهد. در ماه فوریه، یک فروند هواپیمای دیگر متعلق به این شرکت که با 192 مسافر از چین عازم بالی اندونزی بود بعد از اینکه کادر پرواز متوجه شدند یکی از درهای هواپیما به خوبی بسته نشده است مجبور به بازگشت شد. در همان ماه، یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی گارودا اندونزی در زمان فرود در فرودگاهی در شهر یوگیاکارتا در شرایط بارانی از باند خارج شد.
صنعت هوایی اندونزی در سال های اخیر رشد زیادی کرده است ولی منتقدان می گویند استانداردهای ایمنی همگام با این پیشرفت، توسعه نیافته است.

 بخش حوادث تبیان کردستان