سقز- رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیازمند فرهنگ سازی در جامعه و به‌عنوان یک حرکت جهادی توسط آحاد جامعه مورد توجه قرار گیرد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام برومند رازیانی اظهار داشت: با گرامیداشت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، ماه محرم را فرصت مناسبی برای ترویج و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: با توجه به اینکه در ایام محرم تمام دلها آماده پذیرش مطالب حق‌طلبانه است، لذا باید تا حد توان سعی شود از این فرصت برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه استفاده شود.

 

وی ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را راهکاری برای پیشگیری از جرایم، آسیب‌های مختلف اجتماعی و ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی و موجب آرامش خاطر مردم عنوان کرد و افزود: با توجه به آیات و آموزه‌های قرآنی در تاکید بر اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، زمانی که این فریضه در جامعه تعطیل شود، شاهد پیامدهای ناگوار اجتماعی و فرهنگی در جامعه خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه تمام کیان جامعه دینی ما مسئله امر به معروف و نهی از منکر است، اذعان داشت: اگر امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به صورت یک فرهنگ حاکم در ارتباط انسانی و در روابط مردمی در بیاوریم آن زمان توانسته‌ایم اسلام را نهادینه کنیم زیرا تمام مشکلات، ناشی از آن است که مسئله امر به معروف و نهی از منکر در شکل فرهنگی‌ در جامعه، جایگاهی نیافته است.

 

حجت‌الاسلام رازیانی در رابطه با فرهنگ‌سازی امربه معروف و نهی از منکر، عنوان داشت: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر نیاز به یک فرهنگ‌سازی است تا به شکل فرهنگی در جامعه پیاده شود.

 

وی با توجه به افزایش استفاده از ماهواره و خطرات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری که گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد شد، گفت: خانواده، نقش مهمی در انسجام اخلاقی، همبستگی اجتماعی، سلامت فردی و عمومی، تحقق جامعه سالم و تربیت اجتماعی دارد.

 

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: اهمیت امربه معروف و نهی از منکر پایه تمام واجبات الهی است.انتهای پیام/