قروه-مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد:

از جهت جامعه‌ آماری معتکفین در سال ۹۵ تعداد معتکفین دو هزار و ۲۷۵ نفر بود ولی در سال ۹۶ این تعداد به دو هزار و ۷۵۴ نفر رسید.به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با حضور در جلسه هماهنگی ستاد اعتکاف که در شهرستان قروه برگزار شد و رؤسای ادارات تابعه نیز حضور داشتند، گفت: باید برای برپایی با کیفیت این مراسم معنوی اجتماعی تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: از جهت جامعه آماری معتکفین در سال ۹۶ افزایش تعداد معتکفین را نسبت به سنوات گذشته شاهد بودیم به گونه ای که در سال ۹۵ تعداد معتکفین ۲۲۷۵ نفر بود ولی در سال ۹۶ این تعداد به ۲۷۴۵ نفر رسید.

وی افزود: نیاز است برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم معنوی اجتماعی برنامه ریزی های کافی جهت اعزام مبلغ و مبلغه، حضور قاریان و مداحان ممتاز، فضاسازی و تبلیغ مناسب و اطلاع‌رسانی دقیق در سطح شهرها و فضای مجازی و نمازهای جمعه و صداو سیما انجام پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: جهت بهره مندی از نظرات و افزایش کیفیت برنامه ها لازم است تا با معتکفین سالهای قبل ارتباط گرفته شود و از نظرات آنان در جهت بهتر برگزاری این مراسم استفاده شود.

وی در ادامه بر برنامه ریزی مالی و جذب خیرین و تعیین سرانه شرکت در این مراسم معنوی تاکید کرد و گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان همچون سنوات گذشته از اجرای برنامه اعتکاف حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام کرمی در ادامه با اشاره به لزوم مشخص کردن تعداد مساجد افزود: نیاز است که به بحث امنیت برگزاری اعتکاف اهمیت لازم داده شود و مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه نماز ظهر و عصر در نمازخانه مجتمع فرهنگی نور اداره تبلیغات اسلامی قروه اقامه شد.

انتهای خبر/