مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

اعتماد خود به‌جوانان را افزایش دهیممدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: باید اعتماد خود به‌جوانان را افزایش دهیم و کار را به آنان بسپاریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، جشن بزرگی بمناسبت میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و با حضور کارکنان سپاه پاسداران در حسینیه سیدالشهداء علیه السلام شهرستان قروه برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ضمن حضور در جمع پاسداران این شهرستان و تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان گفت: بر اساس آنچه که از تاریخ بدست می آید معلوم است که حضرت علی اکبر علیه السلام دارای همسر و فرزند بوده اند.

 

وی ضمن محکوم کردن حرکت بی خردانه آمریکا مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: همه موظف به تربیت جوانان مومن، انقلابی، متدین و متقی هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه شاهد این هستیم که در هر جایی که جوان ورود کرده بهترین نتیجه را به دست آورده، گفت: لازم است تا از جوانان استفاده بیشتری بشود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: در اوایل انقلاب جوانان بودند که انقلاب را مدیریت کردند و باید اعتماد خود به جوانان را افزایش دهیم و کار را به جوانان بسپاریم و این، خواست مقام معظم رهبری مد ظله العالی است.

 

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به مشکلات پیش آمده سیل در برخی استان ها گفت: همواره شاهد این هستیم که جوانان در شهرهای سیل زده حضور یافته و مشغول کمک رسانی هستند.

 

وی گفت: زمانی که حضرت علی اکبر علیه السلام به میدان رفت، امام حسین علیه السلام پشت سر او قرآن خواند و آیه إِنَّ اللَّهَ اصْطَفَى آدَمَ وَنُوحًا وَآلَ إِبْرَاهِیمَ وَآلَ عِمْرَانَ عَلَى الْعَالَمِینَ را تلاوت فرمودند؛ که تلاوت این آیه نشان دهنده برگزیده بودن حضرت علی اکبر علیه السلام است.

 

حجت‌الاسلام کرمی با اشاره به سخن امام حسین علیه السلام در کربلا که فرمودند: اشبه الناس خَلقا و خُلقا و منطقا برسولک، افزود: حضرت علی اکبر علیه السلام هم خَلقا و به لحاظ چهره و شمایل، هم خُلقا و به لحاظ اخلاق به این معنا که اخلاق نیکوی پیامبر که قرآن به آن اشاره می‌کند در حضرت علی اکبر علیه السلام بود و هم منطقا و به لحاظ فصاحت و بلاغت و سخنوری شبیه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان گفت: هر کس وظیفه دارد تا خود را شبیه رسول خدا کرده و در راه متخلق شدن به خلق نبوی صلی الله علیه و آله و سلم تلاش کند.


انتهای پیام/