حجت الاسلام ورمقانی:

اطعام، نقش اساسی در سعادت دنیوی و اخروی بشر دارد

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد: اطعام به فقرا در آموزه های قرآنی در کنار مهم ترین اعتقادات و از عوامل فلاح و رستگاری و سعادت بشر مطرح می‌شود.

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد طی سخنانی درباره ضرورت توجه به مسئله اطعام در قرآن و تاثیرات آن در جامعه گفت:یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی، دستگیری از نیازمندان و تهیدستان است، هر کس به اندازه امکانات و توانمندی خویش وظیفه دارد که خلاء های موجود در زندگانی افراد را جبران و کمبودهای آنان را پاسخگو باشد چون همان‌گونه که خداوند نیازمند و فقیر را با فقر و نداری امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز این گونه می‌آزماید.

 

وی افزود: در قرآن کریم درباره اطعام فقرا سفارشات بسیاری شده است که هدف نهایی اطعام را عدم دلبستگی به علاقه مندی ها را و درک افراد نیازمند است در جایی دیگر از قرآن می فرماید: الذین ینفقون اموالهم بالیل والنهار سرا وعلانیه فلهم اجرهم عند ربهم ولاخوف علیهم و لاهم یحزنون، کسانی که دارایی های خود را در شب و روز، و نهان و آشکارا، انفاق می‌کنند، پاداش آنان نزد پروردگارشان برای آنان خواهد بود، و نه بیمی بر آنان است و نه اندوهگین می شوند.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد ادامه داد: در حدیثی ار پیامبر هم آمده است که من اطعم مسلما جائعا اطعمه اللّه من ثمارِ الجنّه؛ هر کس مسلمان گرسنه ‏اى را غذا بدهد، خداوند از میوه‏ هاى بهشت به او بخوراند.

حجت‌الاسلام ورمقانی درپایان سخنان خود گفت: کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است که برخی از آثار آن در همین جهان مشاهده می‌شود و برخی از آثار آن در جهان دیگر، به‌عنوان پاداش های اخروی، ظاهر می‌گرددکه ما باید این امر مهم را به صورتی یک فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه نهادینه کنیم.

انتهای یادداشت/