سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد:

استفاده از فضای مجازی باید با کنترل والدین و فرهنگ درست استفاده کردن از آن صورت گیرد.


به گزارش بخش خبر سایت تیبان کردستان، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد بخش گفتگو و مصاحبه سایت تبیان کردستان درباره آسیب شناسی فضای مجازی و تخریب کانون گرم خانواده ها طی سخنانی بیان کرد که: آن چه در فضای سایبری و یا ماهواره پخش خواهد شد اعم از برنامه های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی اقتصادی وتجاری وحتی برنامه های کودک همه وهمه برای پیش برد اهداف خاصی و از قبل تعین شده اند وصاحب تمام این کانالها انجمن ضد معنویت ودین هستند که در قرن هیجده میلادی تاسیس شده اند.

حجت‌الاسلام ورمقانی افزود: آنها به شیوه علنی زنان و دختران و پسرانمان را از ما نمی گیرند اما با استفاده از فضای سایبری نرم افزارهایی را طراحی کرده اند که در صورت نداشتن مدیریت والدین برآنها وعدم استفاده صحیح می توانند زمینه ساز انحراف و کج خلقی و منکرات شوند ودر نتیجه آنها رافریب داده و از کانون گرم اسلام و خانواده ها دور کنند.

وی ادامه داد: فعالیت ها وبرنامه در فضای مجازی دو نوع هستند؛ اول: مذهبی و شبکه هایی که دم از توحید می زنند و با برنامه های از قبل تعیین شده مردم را جذب کرده و از راه به در می‌کنند و دوم نوع غیر مذهبی آن که بزگترین ابزار آنان برای اغفال مسلمانان زنان وتجملات دنیوی هستند، وبرنامه های آنها بای بی بند وبار کردن جامعه اسلامی تدوین وساخته شده اند. و از این طریق می توانند مردم علی الخصوص جوانان را فریب داده و به سوی اهداف پلید خود سوق دهند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سروآباد افزود: امروز به خاطر فضای حاکم در جامعه و همچنین کنجکاوی بچه ها،نباید آنها را به طور کلی از استفاده کردن این فضا منع کرد،چون پیشرفت اکثریت جامعه به آنها بستگی دارد.

وی در پایان سخنانش ابراز داشت: در جامعه کنونی که کار از کار کذشته و راه برای پیشگیری نمانده است باید پدر و مادر بامدیریت صحیح استفاده سالم رابه فرزندان خود یاد آوری کنند تا بتوانند ناهنجاری درونی و بیرونی را به حداقل برسانند نهایتا در صورت شکل گیری چنین فرهنگی نه تنها سبب ضرر نخواهد شد،بلکه باعث پیشرفت آنها وجامعه می‌شود.


*انتهای مصاحبه*