مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) نیازمند مطالعه و بررسی دقیق است

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در نشست استانی جمعیت بانوان فرهیخته کردستان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با تبریک درپیش بودن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: با مطالعه دقیق و عمیق می‌توان به ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) رسید  چرا که این بانوی بزرگوار دارای شخصیتی بزرگ با ابعاد مختلف است.

وی بیان کرد: تعدادی از مبلغان ما به ابعاد کوچکی از شخصیت بانوی بزرگوار حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره می‌کنند، در حالیکه ابعاد شخصیتی این بانو آنقدر زیاد و عظیم است که باید به همه این ابعاد پرداخته شود و برای مردم بازگو گردد.

وی افزود: علم و دانش، معنویت، ایثار و انفاق و علم بانوی حضرت زهرا(س) را از ویژگی‌های بارز این بانوی برگوار خواند و گفت: باید این ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی بانوی بزرگوار برای جامعه بیان شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: تمامی ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه زهرا(س) این قابلیت را دارند که مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند چرا که هم در کتب اهل سنت و هم کتب اهل تشیع از ویژگی‌های اخلاقی حضرت فاطمه(س) ذکر شده است.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه پارسایی و قناعت نیز از ویژگی‌های دیگر حضرت فاطمه(س) هستند، یادآور شد: عده‌ای تصور می‌کنند که قناعت حضرت فاطمه(س) بخالطر نداری و فقر بوده در حالیکه حضرت فاطمه و علی(ع) از نظر مادی غنی بودند و مال خود را به فقرا می‌دانند و خودشان سادگی را در پیش می‌گرفتند.

وی حضرت فاطمه(س) را الگوی برتر حجاب و عفاف در جامعه خواند و گفت: البته حجاب و عفاف تنها مختص زنان نیست و باید مردان نیز در جامعه به این موضوع مهم توجه کنند.

وی از بانوان فرهیخته استان کردستان خواست با تامل و دقت این ویژگی‌های اساسی حضرت زهرا(س) را برای مخاطبان و افراد جامعه بازگو کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین به مباحثی در خصوص حقوق زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام(ص) حرکت در مسیر عدالت را برای جلوگیری از مقررات ظالمانه‌ای که علیه زنان بود، در پیش می‌گرفت و همواره بر رعایت عدالت و برابری تاکید می‌کرد.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان مغز متفکر جامعه هستند و باید با یافتن منشاء نابرابری‌ها وظیفه و رسالت اصلی خود در حوزه بانوان را جامه عمل بپوشانند و با ارائه ایده و فکر هر آنچه که در توان دارند در حوزه زنان و خانواده تبلیغات اسلامی را یاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه یافتن منشاء نابرابری‌ها در جامعه نیازمند توجه به واقعیت‌های اجتماعی، سنت و آموزه‌های دینی و قرآن کریم است، عنوان کرد: کسانیکه دنبال حقوق زنان هستند نباید با حس انتقامجویی و عصانیت کاری از پیش ببرند بلکه توجه به این موضوع مهم نیازمند منطق و استدلال درست است.انتهای خبر/