اداره کل- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان  با اشاره به اینکه مدارس صدرا ظرفیتی برای تربیت نیروهای انقلابی و متخصص است، گفت: 400 دانش‌آموز در مدارس صدرای کردستان تحصیل می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در بازدید از مدارس صدرای شهرستان قروه و حضور در جلسه مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا این شهرستان اظهار کرد: امروزه تربیت نیروی انقلابی و متخصص، از نیازهای ضروری است و مدارس صدرا مکان مناسبی برای رسیدن به این اهداف است.

وی افزود: به لطف خدای متعال و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شرایط، امکانات و تجهیزات بسیار خوبی برای تحصیل دانش‌آموزان علاقه‌مند به معارف اسلامی در سازمان تبلیغات اسلامی فراهم است و جوانان ما باید از این فرصت و امکانات بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه؛ ما به دنبال تربیت جوانان مومن و انقلابی هستیم، خاطرنشان کرد: باید افتخار کنیم که امروز بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز در ۱۵۰مدرسه صدرا سازمان تبلیغات اسلامی کشور مشغول تحصیل هستند و در استان کردستان نیز حدود ۴۰۰ دانش‌آموز در چهار مدرسه صدرای استان به تحصیل و کسب علم در زمینه علوم و معارف اسلامی می‌پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به نقش مدارس صدرا در تربیت و تعلیم دختران و پسران مومن و آموزش مهارت‌های زندگی به آنان گفت: به فضل الهی همه دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از مدارس صدرا در آینده در هر لباسی که باشند از مبلغان دین خواهند بود.

حجت‌الاسلام کرمی در جمع مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا شهرستان قروه نیز با اشاره به اینکه دانش‌آموزان مدارس صدرا باید در مسائل دینی، فرهنگی و اخلاقی پیشقدم باشند، گفت: بارها گفته ام در حوزه مدارس، مدارس صدرا باید متفاوت باشند. وی در رابطه با اهمیت مدارس صدرا گفت: مدارس صدرا برای ما اهمیت دارد و یکی از شاخص‌های بسیار مهم سازمان تبلیغات اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این جلسه گفت: مدارس صدرا باید در زمینه فرهنگی و پژوهشی با سایر مدارس متفاوت باشد. وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان صدرا باید در تمام مسائل دینی، فرهنگی و اخلاقی پیشقدم باشند، افزود: باید دانش‌آموزان صدرا سرآمد دانش‌آموزان در زمینه فرهنگی و دینی باشد. وی با اشاره به اینکه باید کیفیت مدارس صدرا را در نظر بگیریم، گفت: بارها گفته‌‌ام که در زمینه مدارس صدرا باید متفاوت باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: لازم است جلسه‌ای با حضور دانش‌آموزان صدرا داشته باشیم تا دیدگاه آنان در تمامی زمینه‌ها به دست آید.

در این جلسه که معاون فرهنگی و اداری مالی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی قروه و مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا حضور داشتند، حجت‌الاسلام منتشلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی قروه گفت: بهترین معلم‌ها در مدارس صدرا این شهرستان تدریس می‌کنند که این مسئله مایه افتخار است.

در ادامه این جلسه مدیران مدارس صدرا ضمن ارائه گزارش جامعی از برنامه‌های اجرایی مدارس صدرا، نظرات خود را نیز بیان کردند.

در این برنامه حجت‌الاسلام کرمی از بخش‌های مختلف دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا بازدید و از تلاش مدیران و مسوولان این مدارس قدردانی کرد.
انتهای پیام/