معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: 34 هزار ماسک رایگان به ارزش 40 میلیون تومان بین هیئات مذهبی کردستان توزیع شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام علی رستمی در گفت‌وگو با روابط عمومی اداره‌کل اظهار کرد: براساس دستورالعمل عزاداری سال ۹۹ مسوول اجرای شیوه نامه عزاداری سازمان تبلیغات اسلامی است و در راستای اجرای هرچه بهتر ضوابط دستورالعمل محرم ۹۹ کارگروه برنامه‌ریزی برنامه‌های محرم و صفر تشکیل شده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه از نظرات نمایندگان سایر ادارات عضو کارگروه محرم در برگزاری هرچه بهتر عزاداری حسینی استفاده خواهد شد، افزود: هیئات مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای محرم تاکنون مراسم عزاداری را برگزار کرده‌اند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری ۱۸ جلسه توجیهی برای هیئات مذهبی، مداحان و روحانیون توسط تبلیغات اسلامی کردستان از برنامه‌هایی است که در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفته است.

 

 

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان عنوان کرد: ۳۴ هزار ماسک نانو به مبلغ ۴۰ میلیون تومان خریداری و بین عزاداران حسینی و هیئات مذهبی توزیع شده است.

 

 

حجت‌الاسلام رستمی اعلام کرد: توزیع یک هزار لیتر موادضدعفونی، ۶۰۰ کیلو گوشت مرغ برای خانواده‌های بی‌بضاعت در مناطق محروم و توزیع جنذورات به صورت خشک از جمله دیگر اقداماتی است که به همت هیئات مذهبی، تبلیغات اسلامی استان و با همکاری خیرین انجام شده است.

 

 

وی بیان کرد: از ۲۵۸ هیئت مذهبی ثبت شده در سامانه طوبی، ۱۷۱ هیئت برای دریافت مجوز ایام محرم اقدام کرده‌اند تا براساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به اجرای برنامه‌های عزاداری در ایام محرم کنند.
انتهای پیام/