کرونا علایم دل درد و تهوع هم دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، عضو هیات علمی پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر علائم گوارشی در بیماران کرونایی بیشتر شده است، گفت: این بیماری با علائم گوارشی هم بروز پیدا می‌کند.

 

کرونا، ویروسی است که به سلول‌های مخاطی در چشم، بینی و دهان متصل می‌شود و از طریق سلول‌های مسیر هوایی وارد بدن می‌شود، در داخل این سلول‌ها تولید و پخش شده و به سایر سلول‌ها هم نفوذ پیدا می‌کند.

ویروس زمان صحبت، سرفه و عطسه به صورت قطرات کوچک تنفسی در محیط پخش و روی سطوح می نشیند و از این طریق می تواند به سایر افراد منتقل شود، علایم آن سرفه، گلودرد و تنگی نفس است که گاهی این علائم شدید می شوند.

 

دکتر محمد امانی روز یکشنبه با اشاره به اینکه علائم گوارشی در ۳۰ درصد بیماران بروز پیدا می کند، اظهار داشت: بی اشتهایی از جمله علائمی است که در اغلب بیماران مشاهده می شود و همچنین برخی از بیماران با درد معده به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

 

وی تاکید کرد که درگیری مخاط بینی و دهان با کرونا ویروس می تواند با کاهش بویایی و چشایی نیز همراه باشد. پاسخ ایمنی بدن به این ویروس می تواند علایم التهابی مانند تب، درد بدن، سردرد، خستگی، بیحالی و کاهش اشتها ایجاد کند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه علائم گوارشی هم در بیماران کرونایی مشاهده می شود، اظهار داشت: این علائم در شروع یا در سیر بیماری دیده می شود.


انتهای پیام/