معرفی نویسنده:

حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد در سال ١٣٤٧ از خانواده مذهبی با تحصیلات عالیه در تهران چشم به جهان گشود و از همان کودکی دارای هوش و نبوغ خارق العاده بود. وی پس از دوران نوجوانی در سیزده سالگی همراه با خانواده خود به مشهد سفر کرد. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه ها شتافت که در عملیاتهای مختلف شرکت کرد و پس از پایان جنگ و اتمام دوران تحصیلی متوسطه وارد دانشگاه شد و در رشته مدیریت مشغول تحصیل گردید. در سال ١٣٧٢ اقدام به تأسیس اولین هیئت دانشجویی در دانشگاه شیراز کرد.

خلاصه ای از کتاب:

کتاب حاضر، خاطرات سید محمد انجوی نژاد از رزمندگان گردان یاسین، و گروهان قهار، که وظیفه غواصی را در ایام جنگ ایران و عراق داشتند که انجوی نژاد آن را به صورت خاطرات داستانی روایی در 99 صفحه نوشته است.

این کتاب، خاطراتی است از رازها، شب زنده داریها، عملیات کربلای 4، همرزمان گردان نوح، گروهان ستار، اسماعیل قاآنانی، فرماندهان لشکر 21 امام رضا (ع)، مخلصین جبهه های جنگ گردان یاسین، شهید امیر نظری، معاون گردان یاسین و معاون تخریب لشکر 21 امام رضا (ع)، شهید خلیل محدثی فرمانده گردان یاسین که بیشتر خاطرات بر اساس این بزرگان و حوادث گردانها و شهادت شهیدان گردانها، می چرخد.

حرکت از مشهد مقدس، حرکت به سمت اهواز، پیوستن به لشکر تخریب 21 امام رضا، آشنایی با گردانهای نظیر نوح، ستار، یاسین، شرکت در عملیات کربلای 4، شهادت هم رزمان و عزیزان که از دوران دبستان با هم بوده اند، مانند شهید شیبانی، نحوه شهادت، شوخیهای شهادت گونه شهیدان در هنگام ادامه شدن برای رحل سفر، رو به رو شدن با نیروهای عراقی، پیروزی پس از جنگ، تمرین غواصی، جنگهای دریایی غواصی از اهم مطالب کتاب حاضر است

کتاب تقدیم شده است به همه شهدای غواص و خانواده های شهدای گردان یاسین. در کتاب همواره از دو شهید علی شیبانی و سید هادی مشتاقیان یاد می کند که بیشتر حوادث کتاب دور و بر او و دوستانش می گردد. کتاب حائز رتبه اول کتاب دفاع مقدس، ادبیات دفاع مقدس و جشنواره ایثار، ادب و پایداری 1379 گردیده است.