مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی نیازمند دلسوزی و تلاش است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی نیازمند کارِدلی، دلسوزی و تلاش است و با اجرای بخشنامه و ابلاغ دستورالعمل نمی‌توان به اهداف دست یافت.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر امروز در نشست توجیهی و هم‌اندیشی کارشناسان قرآنی در سنندج اظهار کرد: کارشناسان قرآنی جزو فعالان سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌روند و انتظار می‌رود زمینه تلاش کانون‌های فرهنگی و موسسات قرآنی را در ادارات تابعه شهرستان‌ها فراهم کنند.

وی تشکیل پاتوق فرهنگی با حضور جوانان را امری موثر در پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی خواند و بیان کرد: کارشناسان باید تلاش کنند پاتوق جوانان فرهنگی و قرآنی را برای استفاده از نظرات و ایده‌های آنان فراهم کنند.

وی افزود: کارشناسان قرآنی باید با برپایی محافل و مجالس قرآنی و دعوت از قاریان مصری فعالیت قرآنی را گسترش دهند و مردم را به سمت این فعالیت‌ها جذب نمایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خاطر نشان کرد: کارشناسان قرآنی باید توانایی نوشتن مقاله و یادداشت داشته باشند و ظرفیت‌های قرآنی را به مردم بشناسانند.

حجت‌الاسلام کرمی صداقت را لازمه پیشبرد اهداف دانست و گفت: کار فرهنگی کاری دلی است و باید با دلسوزی انجام شود تا به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: هیچ کاری ارزشمندتر از کار قرآنی نیست و فعالیت در حوزه قرآنی بابرکت بوده و نزد خداوند پاداش دارد.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی نیز در این جلسه نقاط ضعف و قوت برنامه‌های سال 97 را ارزیابی و طرح‌های سال 98 را تشریح کرد.

ناصر علیپور گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سال 97 و شاخص‌های قرآنی سال 98 را اعلام کرد و خواستار تلاش مضاعف کارشناسان ادارات تابعه در راستای اجرای هر چه بهتر فعالیت‌های قرآنی در سطح شهرستان‌ها شد.

در ادامه این جلسه که با حضور کارشناسان قرآنی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های کردستان برگزار شد، هر کدام از کارشناسان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص فعالیت‌های قرآنی شهرستان‌ها اعلام کردند.

انتهای پیام/