نشست هم اندیشی و هم افزایی گام تبلیغ ویژه طلاب، اساتید حوزه و دانشگاه، مسئولان هیئات مذهبی و فعالان دانشجویی شهرستان سنندج در مجتمع نور این شهرستان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، در این جلسه که با طلاب، اساتید حوزه و دانشگاه، مسئولین هیئات مذهبی و فعالان دانشجویی شهرستان برگزار شد، حجت‌الاسلام علیرضا کاوه رئیس داره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج به اهمیت تبیین و اجرای گام دوم انقلاب پرداخت.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در این جلسه گفت: برکسی پوشیده نیست که این انقلاب حاصل مجاهدت ورشادت شیر مردان وشیر زنانی است که حتی از جان خود برای تعالی اسلام وانقلاب کوتاهی نکردند، اینک بعد از ۴۱ سال متأسفانه در زمینه فرهنگی به رشد وتعالی شایانی نرسیده ایم و اگر رهبر انقلاب با نگاه حکیمانه بیانیه گام دوم انقلاب را ترسیم و تدوین می‌کنند، باید در بسط فرامین آن و نهادینه کردن جزء جزء این سند زرین تلاش کرد.

 

حجت‎‌الاسلام علیرضا کاوه افزود:: باید برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی منویات رهبر معظم انقلاب را به‌عنوان الگو در نظر داشت و همه هم وغم خود را در توجیه جوانان به کار گیریم مثلا در بحث مهم اقتصاد مقاومتی باید جوان توجیه شود، باید بداند رکن رسیدن به رونق تولید چیست.

 

خاتون حیدری نماینده حوزه خواهران اهل سنت نیز در این جلسه اشاعه دین و دین پروری را چاره راه دانست و گفت: باید برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی در برسی هنچارهای اجتماعی بازبینی شود.

 

مجید رضایی نماینده هیئات مذهبی، ضمن اشاره به اینکه این ۴۱ سال فقط برای تثبیت انقلاب کار کرده ایم اما در بعضی جاها مخصوصآ بعد فرهنگی با رکود مواجهه شده ایم گفت: وضعیت عفاف وحجاب اصلا در جامعه مناسب نیست عدم ارائه الگوی صحیح به جوانان در جامعه را مشکل بزرگی دانست.

 

محمد فتحی زاده نماینده جوانان در استان مطالب خود را باگلایه از عدم دغدغمندی مسؤلان به‌ویژه در مورد جوانان آغاز کردن واینکه بیشتر طرحها وایده های مثبت به بهانه عدم اعتبار در نطفه خفه میشود، آرمان حقیقت جو نماینده دانشجویان نیز ضمن اشاره به پای کار بودن جوانان ومردم از هر لحاظ، گفت،: در اشاعه فرهنگ و برگزاری برنامه های فرهنگی ونشر دین نباید فقط به بودجه واعتبار اکتفا کرد که اگر با روی خوش ولسان لین با مخاطب صحبت کرد، ذائقه جوان را در نظر گرفت تبلیغ وترویج دین آسان تر خواهد بود.

 

شایان ذکر است در پایان دبیر هر کدام از گروهای هدف تعیین شد.
انتهای پیام/