سنندج- نشست هم‌اندیشی علما و روحانیون شهرستان سنندج با حضور نماینده ولی فقیه کردستان و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، نماینده ولی فقیه کردستان در این نشست با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اقدامات ارزشمند روحانیون در راستای مقابله با این ویروس اظهار کرد: علما و روحانیون در شرایط کنونی می‌توانند با دعوت مردم به آرامش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین آگاه‌سازی مردم نقش‌آفرین باشند.

 

آیت‌الله سیدمحمدحسینی شاهرودی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اطلاع‌رسانی و انعکاس فعالیت‌های دینی و فرهنگی اثرگذار است، افزود: روحانیون می‌توانند با تولید محتوای دینی و فرهنگی موثر در قالب نماهنگ‌های تبلیغاتی، متن و غیره از فضای مجازی برای امر تبلیغ استفاده ببرند.

 

وی خواستار افزایش مطالعه روحانیون و علما در فضای مجازی شد و بیان کرد: استفاده از کتابخانه‌های دیجیتال و فضای مجازی برای به روزرسانی علم و دانش می‌تواند مثمر ثمر باشد و روحانیون باید از این ظرفیت استفاده ببرند.

 

آیت‌الله شاهرودی بیان کرد: روحانیون و طلاب در فضای مجازی گروهی برای ارتباط و تبادل نظر داشته باشند تا بتوانند بیشتر از فعالیت‌های هم بهره ببرند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین به شخصت والای حضرت فاطمه معصومه(س) پرداخت و بیان کرد: ویژگی‌های بارز ایشان باید برای جوانان امروز به‌ویژه دختران و زنان بازگو شود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه آنچه که در میزان تأثیرگذاری تبلیغ دین مهم و اثرگذار است شیوه تبلیغ است، اعلام کرد: اگر انسان در مسیر تبلیغ دین از معیارهای عقلانی عبور کند قطعا این تبلیغ او اثر مثبتی نخواهد داشت.

 

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در حرکت جدید و گام دوم چند رویکرد را انتخاب کرده است که براساس این رویکردها، تبلیغ را از چارچوب منبر و جماعت به متن جامعه کشانده و می‌خواهد در مسئله تبلیغ از تبلیغ اجتماعی هم بهره ببرد.

 

وی اضافه کرد: حضور اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی و تشکل‌های وابسته، فعالیت جهادی و ارتباط با تشکل‌های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت آنها سه رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی است که در اجرای برنامه و فعالیت‌های خود در پیش گرفته است.

انتهای پیام/