نشست تعالی راهبران تبلیغ امامان جماعت و روحانیون مستقر در سالن جلسات مجتمع فرهنگی نور اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، نشست تعالی راهبران تبلیغ امامان جماعت و روحانیون مستقر شهرستان قروه برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ضمن تقدیر از حضور و مشارکت روحانیون بر لزوم تبلیغ معارف دینی و سیره اهل‌بیت در راستای تقویت اعتقادی اقشار جامعه اسلامی امری بدیهی و مهم دانست و بر لزوم رفع مشکلات تبلیغ تأکید کرد و گفت: آموزش و تجهیز اعزه روحانی برای پاسخگویی به شبهات و سؤالات نسل جوان لازم است.

 

وی افزود: بدون شک تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی(ص) و زدودن خرافات و موهومات از ساحت مقدس فرهنگ دینی تداوم رسالت پیامبران بزرگ و جهادی مقدس برای تحقق آرمان والای انبیای الهی است.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان با تأکید بر اینکه نقش روحانیون در جامعه‌سازی، کلیدی و حیاتی است، خاطرنشان کرد: مردم از روحانیون توقع دارند که مناسبات اجتماعی را بهبود ببخشند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در ادامه به مشکلات معیشتی و اقتصادی روحانیون مستقر نیز اشاره کرد و بیان داشت: کار برای همه سخت است و برای طلاب و روحانیون از همه سخت‌تر است، طلبگی شغل نیست، بلکه سربازی ولایت و امام زمان(عج) رسالت مهم همه ما است.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب و جامعه‌سازی باید موردتوجه ویژه قرار گیرد، اضافه کرد: روحانیون و دانشگاه باید به داد مردم برسند و برای مشکلات جامعه راه‌حل‌های صحیح پیدا کنند.

 

گفتنی است، در ادامه ۸ نفر از اعزه روحانی مستقر به بیان مشکلات و موانع تبلیغ پرداختند که پاسخ لازم توسط کارشناسان ستادی حجت‌الاسلام علی رستمی، حجت‌الاسلام علی محسن منتشلو و حجت‌الاسلام جلیل مختار نیا بررسی و پاسخ لازم ارائه شد.
 

انتهای پیام/