حجت الاسلام کرمی

مردمی بودن از ویژگی‌های مهم و اساسی هیئات مذهبی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت:مردمی بودن از ویژگی‌‌های مهم و اساسی هیئات مذهبی است و باید در راستای استفاده حداکثری از مشارکت‌های مردمی تلاش کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبیلغات اسلامی کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی در  جلسه شورای هیئات مذهبی استان کردستان  که در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار  و با حضور رئیس شورای هیئات مذهبی استان و  برخی از رو سای شهرستان‌ها برگزار شد به اهمیت هیئات مذهبی اشاره کرد و اظهار داشت: هیئات‌های مذهبی نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه دارند بنابراین باید بستر لازم برای تقویت هیئت‌ها و کار فرهنگی ایجاد شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه استفاده درستی از توان هیئات مذهبی نمی‌شود بنابراین لازم است تا از ظرفیت مشارکت‌های مردمی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: تشکل‌های دینی‌، کانون قرآن و هیئات مذهبی نباید د ر اختیار طیف و گروهی نباشد چرا که  با استفاده از توان نیروهای مردمی می‌توانیم از اصول انقلاب دفاع کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود  به وظایف مهم و اساسی هیئات مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: زدودن خرافات در جامعه، اشاعه ارزش‌های دینی در جامعه‌، شناخت آسیب‌ها و مشکلات و تلاش در راستای رفع معضلات از جمله مهمترین وظایف هیئات مذهبی است.

حجت‌الاسلام کرمی افزود: همچنین آسیب‌شناسی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی، ارتقاء علمی و فرهنگی هیئات مذهبی و ارائه راهکارهای اساسی برای زدودن خرافات از وظایف شورای هیئات مذهبی است که باید با دقت و ظرافت خاصی اجرا شود.

وی  با اشاره به جایگاه و اهمیت هیئات مذهبی اظهار داشت: شورای هیئات مذهبی بازوی توانمند سازمان تبلیغات اسلامی در ایجاد انسجام و تحکیم وحدت در هیئات مذهبی است .

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب در راستای بالابردن فرهنگ و اخلاق ديني در جامعه است که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین به هیات مذهبی بیجار اشاره کرد و اظهار داشت: در شهرستان بیجار  ۲۳۴ هیئت مذهبی فعالیت دارند که با اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی توانسته‌اند نقش مهمی در اشاعه فرهنگ دینی در جامعه بر عهده داشته باشند.

حجت‌الاسلام کرمی به اهمیت اجرای برنامه‌های گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های گام دوم انقلاب باید فعالیت‌های گسترده‌ای صورت بگیرد و اجرای این مهم در دستور کار فعالیت‌های تبلیغات اسلامی است.

انتهای پیام/