سنندج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: باید فرهنگ پرسشگری میان افراد جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان نهادینه شود.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان؛ حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه تجلیل از دبیران اجرایی گفتمان‌های دینی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان کردستان که در سنندج برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی در جامعه گفت: برای اجرای کارهای فرهنگی باید هدف مشخص و نتایج فعالیت‌های انجام شده ارزیابی شوند.

وی افزود: دبیران گفتمان‌های دینی وظیفه دارند که روح فرهنگی مردم به‌ویژه جوانان را به کارهای فرهنگی حساس کنند و در این راستا باید تربیت جوانان مومن متدین انقلابی و حساس به آموزه‌های دینی را مدنظر قرار دهیم تا شاهد حل بسیاری از مشکلات جامعه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تقویت بینش اجتماعی مردم به‌ویژه جوانان و تلاش همه فعالان فرهنگی در این استا امری لازم و ضروری است و نباید از این مهم به راحتی عبور کرد.مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اجرای گفتمان‌های دینی را یکی از طرح‌های موفق تبلیغات اسلامی برشمرد و یادآور شد: این طرح در مدارس دانشگاهها و حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود و مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرد و باید از این فرصت بهره لازم را برد.

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: در گفتمان‌های دینی باید به دنبال ارتقای سطح باورهای دینی جوانان باشیم و اگر باورهای دینی جوانان تقویت شود بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه نیز حل خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه جامعه ما جامعه‌ای مسلمان و دیندار است افزود: باید محور فعالیت‌های ما دین باشد فرهنگ مردم نیز با موضوع آموزه‌های دینی ارتقا یابد.وی پاسخگویی به شبهات دینی دانش‌آموزان را یکی از رسالت‌های تبلیغات اسلامی دانست و گفت: گفتمان‌های دینی گام موثری در این راستا به شمار می‌رود اما باید اساتید گفتمان‌ها علم خود را به روز کنند و سطح دانش و آگاهی خود را ارتقا دهند تا بتوانند پاسخگوی سوالات دینی جوانان باشند چرا که دشمن فعالانه در کمین است و سعی دارد با ایجاد شبهه جوانان را به انحراف ببرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان کیفیت در اجرای گفتمان‌های دینی را نیز مود تاکید قرار داد و گفت: همه نهادهای فرهنگی به‌ویژه صدا و سیما باید در استای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی همکاری کنند و از ظرفت تمامی ادارات فرهنگی باید بهره برد.
حجت‌الاسلام کرمی همچنین توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در مناطق حاشیه شهر را یکی از اولویت‌های اصلی تبلیغات اسلامی و تاکیدات رییس سازمان تبلیغات اسلامی خواند و گفت: باید در فعالیت‌های فرهنگی و اجرای گفتمان‌های دینی به این مبحث مهم توجه شود.

وی هدایت گفتمان‌ها به سمت مناطق کم برخوردار و نهایدنه کردن فرهنگ ذهن پرسشگر در جوانان را نیز مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: داشتن ابتکار و خلاقیت در تعین موضوعات گفتمان‌های دینی می‌تواند در موفقیت این طرح موثرتر واقع شود و شاهد نتایج بهتری در راستای برگزار این طرح در سطح استان باشیم.

در پایان این جلسه از دبیران اجرایی طرح گفتمان‌های دینی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تقدیر شد.
انتهای خبر/