رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار گفت: 17 روحانی مستقر در شهرستان بیجار فعالیت دارند که در ایام هفته وحدت برنامه‌های متنوعی در سطح روستاها اجرا کرده‌اند.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: اتحاد و همبستگی میان شیعه و سنی همواره موجب مأیوس شدن دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها می‌شود.

 

وی افزود: دشمنان از وحدت شیعه و سنی در هراس هستند و به هر توطئه‌ای، سعی در بهم زدن وحدت مذاهب اسلامی دارند تا با طرح‌های جدید و ابزار رسانه به پیکره اسلام و نظام اسلامی ضربه زنند.

 

حجت‌الاسلام مختاری نیا در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای برنامه های هفته وحدت به صورت متفاوت و متمایز با سال های قبل اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا روحانیون مستقر به صورت جهادی اقدام به اجرای برنامه های این ایام کردند.

 

وی به تعداد روحانیون مستقر در این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: در شهرستان بیجار ۱۷ نفر روحانی مستقر فعالیت دارند و در ایام هفته وحدت تمام این افراد به فعالیت مشغول بوده‌اند.

 

وی اضافه کرد: عمده فعالیت روحانیون در هفته وحدت در شهر پیرتاج و روستا های نجف آباد، چشمه منتش،خاندانقلی،بابا رشانی و شهر یاسوکند بوده است.

 

وی اضافه کرد: مراسم جشن و سرور ولادت با سعادت پیامبر اسلام (ص)، امام جعفرصادق (ع) و یوم الله ۱۳ آبان در شهر پیرتاج در قالب کاروان شادی با گشت و رژه ماشین سواران و موتور سواران برگزار شد.

 

وی تأکید کرد: در ادامه این مراسم روحانی شهرپیر تاج حجت‌الاسلام قائم پناه نیز بیاناتی را در مورد این عید بزرگ، یوم الله ۱۳ آبان و هفته وحدت اسلامی بیان کرد.

 

حجت‌الاسلام مختاری نیا اضافه کرد: همچنین در سطح شهر بیجار و سایر شهر های این شهرستان نیز کاروان های شادی برپا شد و به اهمیت این روز ارزشمند پرداخته شد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در پایان بیان کرد: نامگذاری این ایام به‌عنوان هفته وحدت تاثیر به‌سزایی در افزایش همدلی میان مسلمانان جهان داشته که آن را باید مرهون تدبیر امام راحل دانست.


انتهای پیام/