حجت الاسلام کرمی:

راهپیمایی اربعین حسین به عنوان بزرگترین اجتماع بشری نوعی نمایش قدرت اسلام به شمار می‌رود.

 

 

به گزارش بخش خبر وبسایت تبیان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین مختار کرمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان طی یادداشتی به جایگاه و نقش اربعین حسینی پرداخت.

متن کامل یادداشت به قرار زیر است:
خدای بزرگ را شکر می‌کنیم که ما را محب اهل بیت(علیهم‌السلام) آفرید، از توفیق انسان‌های صالح و شایسته خدمتگزاری به دستگاه نورانی اهل بیت است چرا که مودت و محبت به آل‌الله از سفارشات خدای متعال که فرمود:"قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی"، باز پرودگار عالم فرمود: "و من یعظم شعائرالله فانها من تقوی القلوب". تعظیم شعایر الهی از تقوای دل است.

با این مقدمه باید عرض کنم که اگر ما بتوانیم در راه اهل بیت قدمی برداریم واین توفیق را داشته باشیم که مبلغ سیره ومنش آن بزرگوران باشیم این را باید از توفیقات بزرگ الهی بدانیم. قطعا یکی از بزرگداشت‌های ایام‌الله و تعظیم شعائر الهی راهپیمایی اربعین حسینی است که همه مفاهیم اسلامی و ارزش‌های والای انسانی را در خودش جای داده است. همه نهادهای فرهنگی و تبلیغی موظفند که تمام تلاش خودشان را برای خدمت مادی و معنوی زائرین حضرت اباعبدالله حسین بکار بگیرند.امروز مساله اربعین نه تنها یک موضوع مذهبی است بلکه به یک مساله سیاسی در جهان اسلام هم تبدیل شده است.

راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین اجتماع بشری یک پیام مهم و روشن هم برای دشمنان ما دارد. می‌توان گفت نوعی نمایش قدرت اسلام است. اگر بخواهیم مساله راهپیمایی اربعین را به عنوان یک اتفاق مهم بشری، بدور از اعتقاد مذهبی و شیعی بررسی کنیم، دارای مفاهیم بسیار زیادی است. فقط کسانی می‌توانند یک تصدیق شهودی داشته باشند که در این همایش عظیم شرکت کنند.

اربعین حرکت یک امت است، امتی که در حال سکون به حرکت در می‌آید. در واقع اربعین بسیاری از مفاهیم راعوض کرده است از جمله مفهوم مالکیت و ایثار چرا که هیچ کس خودش را مالک هیچ چیز نمی‌داند، همه رهای مطلق هستند و هیچ نوع وابستگی برای انسان‌ها وجود ندارد همه در حال حرکت هستند آنهم حرکت به سمت جایی که خطر است.

کسی نیست که به راهپیمایی اربعین برود و احتمال خطر ندهد ولی علیرغم این با جان و دل و عشق به حرکت در می‌آیند. این نوع ایثار و از خودگذشتگی در جهان نمونه ندارد. در اربعین مرز بین انسان‌ها از بین می‌رود و‌ کسی احساس برتری ندارد.

همه این رفتارها مبنای یک تمدن و فرهنگ جدید و بزرگ انسانی است. لذا همه کسانی که به نوعی در برگزاری این راهپیمایی مشارکت دارند و به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین خدمتگزاری می‌کنند دارای پاداش و اجر بسیار زیاد از سوی خداوند تبارک و تعالی خواهند بود.

《ان شاءالله》

انتهای خبر/