به منظور ارج نهادن به زحمات ماموستا شیرزادی امام جمعه مریوان و تقدیر از خدمات و تلاشهای ایشان در زمینه وحدت و برادری، برخی از روحانیون شیعه از وی تجلیل کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، در این دیدار حاج ماموستا شیرزادی امام جمعه شهرستان ضمن خیرمقدم به روحانیون شیعه به بیان احساس مسئولیت اهل سنت ایران پرداخت و گفت: اهل سنت تابع، دوستدار و وفادار نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و عزت اسلام و انقلاب اسلامی را دوست دارند و این را در طول ۸ سال دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید، جانباز و بسیجی ثابت کردند و هم اکنون نیز مرزداران صدیق کشورمان هستند.

 

امام جمعه مریوان نشان کرد: به‌عنوان مرزنشینان غرب ایران هرچند تحت تبلیغات وسیع و در تیررس دشمنان قرار گرفته‌ایم، اما دشمنان نمی‌توانند خللی در عزم و اراده ما ایجاد کنند.

 

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام ورهرام رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان، ضمن تشکر از رهنمودهای ماموستا شیرزادی بیان داشت: ایران اسلامی از اتحاد همه اقوام و مذاهب تشکیل شده است و توجه به همه این اقوام و رعایت حقوق آنها و همراهی کردن و مشارکت دادن این اقوام و مذاهب در عرصه‌های مختلف می‌تواند وحدت پایدار و امنیت ملی ما را تأمین کند.

 

وی ماه ربیع را ماه اخوت و برادری خواند و با تأکید بر نقش مؤثر علمای شیعه و سنی در جلوگیری از افراط‌گرایی افزود: مسئولیت علما بسیار سنگین است، چون مسئولیتی الهی است و باید تمام تلاش خود را در راه مقابله با طرز تفکر عناصر کج‌اندیش به‌کار گیرند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مریوان بیان داشت: باید بدانیم همه ما در پیشگاه الهی از یک پدر و مادر بدنیا آمدیم و آنچه که افراد را ممتاز می‌کند تقواست و اگر دست به یکدیگر بدهیم هیچ دشمنی نمی تواند ما را از مسیری که داریم منحرف سازد.

 

حجت‌الاسلام ورهرام گفت: دشمن می خواهد ما را به جان هم بیندازد و ما باید در مقابل دشمن مشترک با هم متحد و یکصدا باشیم و باید بدانیم دشمن خواستار نابودی همه ماست.

 

گفتنی است؛ در پایان این دیدار از ماموستا شیرزادی به نمایندگی از امامان جمعه شهرستان، از سوی روحانیون شیعه در شهرستان مریوان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام/