مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان

دولت از ظرفیت کانون‌های فرهنگی در جلسات شورای فرهنگی استفاده کند

 


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: دولت در کردستان، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و عضویت اعضای کانون در جلسات مهم چون شورای فرهنگی، نباید از ظرفیت کانون‌های فرهنگی، غفلت کند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی صبح امروز در آیین افتتاحیه کارگاه آموزشی مدیریت فرهنگی و طرح نویسی فرهنگی در سقز با تقدیر از تلاش و فعالیت‌های اثرگذار و اثربخش کانون‌های فرهنگی تبلیغی در استان تقدیر و اظهار کرد: کسانیکه در کانون‌های فرهنگی تبلیغی تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند جزو نیروهای تلاشگر ما به شمار می‌روند چرا که در عرصه دین و فرهنگ تلاش می‌کنند و باید به ارتقای سطح فرهنگ دینی جامعه کمک کنند.

 

وی با اشاره به مشکلات و آفت‌هایی که دامنگیر مدیران و مسوولان شده است، افزود: یکی از مشکلات آن است که بعد از چهل سال حاضر نیستیم رویکرد و روش کارمان را تغییر دهیم و سزاوار نیست که مسوولان ما امروز کارهایی انجام دهند که چهل سال پیش نیز انجام می‌شد.

 

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه باید محتوا و اصولی که برای آن جان دادیم و خون‌ها ریخته شد، حفظ شود اما باید کمی روش نیز تغییر کند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: ذائقه مردم تغییر کرده و کسی حوصله شنیدن حرف‌های تکراری و سخنرانی را ندارند و اطلاعات خیلی از شهروندان عادی شهر از مدیران بیشتر است و نیازی به حرف و سخنرانی مسوولان ندارند و باید مدیران هنر دعوت مخاطبان جدید به ویژه در سطح روستاهای فرهنگ‌ساز را داشته باشند.

 

حجت‌الاسلام کرمی عنوان کرد: خدای متعال هوشمندی، جوانی، انرژی و فکر را به همه جوانان داده و باید جامعه را بسازید و به جامعه کمک کنید و لازم است وظیفه و رسالت خود را نسبت به شهر ادا کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید دین خدا و سنت پیامبر اکرم(ص) را پاک و بدون خرافات برای مردم تبلیغ کنیم، اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی باید در راستای تقویت باورهای دینی و مذهبی مردم تلاش کنند و آنچه را که خدا و پیغمبر فرموده‌اند به همان شکل باید برای مردم تبلیغ شود نه اینکه براساس ادبیات شخصی دین را به مردم معرفی کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: نیاز مردم کف جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و کانون‌های فرهنگی تبلیغی باید به این مهم توجه کنند و براساس نیاز جامعه حرکت کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با بیان اینکه ادارات فرهنگی باید بر اساس نیاز جامعه برنامه اجرا کنند نه نیاز دستگاه‌ها، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، موسسات و خانه‌های قرآنی، ظرفیت خوبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی در استان کردستان است.

 

حجت‌الاسلام کرمی بیان کرد: بیشتر کانون‌های فرهنگی و تبلیغی که در کردستان زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی کار می‌کنند در سقز فعالیت دارند.

 

وی گفت: تبلیغ اسلام ناب محمدی(ص) از وظایف اصلی سازمان تبلیغات و تربیت نیروی مومن و انقلابی ومتدین از ماموریتهای کانون‌هاست.

 

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان همچنین با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات، قومی، قبیله‌ای، حزبی و گروهی فکر نمی‌کند، اعلام کرد: دولت در کردستان، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و عضویت اعضای کانون در جلسات مهم چون شورای فرهنگی، نباید از ظرفیت کانون‌های فرهنگی، غفلت کند.

 

گفتنی است، در این برنامه، مسئولان کانون‌های فرهنگی و تبلیغی،جمعی از فعالان فرهنگی و مسوولان شهرستان سقز حضور دارند.

 


انتهای پیام/