سنندج- 72 نفر از خادمان عاشورای حسینی شامل مسوولان هیئات مذهبی، مداحان، روحانیون، مسوولان و پاکبانانی که در استان کردستان در ایام محرم فعالیت داشتند، تجلیل شدند.


به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، نماینده ولی فقیه کردستان ظهر امروز در آئین تجلیل از خادمان عاشورایی محرم ۱۴۴۱ شورای هیئات مذهبی کردستان اظهار کرد: آیات زیادی در خصوص امام حسین و عاشورا آمده است و در جشن‌ها و عزاداری‌ها زیارت عاشورا مطرح می‌شود.

آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه جبرئیل نیز بارها روضه امام حسین را قرآئت کرده است، افزود: این امر در روایات اهل سنت نیز اشاره شده است.

وی خاطر نشان کرد: پیامبر اسلام(ص) نیز زمانیکه روضه امام حسین(ع) را می‌خوانند همه به گریه می‌افتند و امروز باید همواره از این امام یاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: اگر کسی برای امام حسین(ع) عزاداری نکند منافق است و کسانیکه درک این امر را ندارند و اسم خود را مسلمان می‌گذارند، در اصل مسلمان نیستند.

آیت‌الله شاهرودی عنوان کرد: دوستداران امام حسین(ع) عاشق آزادگی این امام شدند و از ویژگی‌های بارز ایشان درس گرفته‌اند.

وی به اهمیت اربعین پرداخت و اعلام کرد: بزرگترین خطای امریکا حمله به صدام و عراق بود و این باعث شد ایران و عراق در کنار هم قرار بگیرند و راهپیمایی اربعین اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: امروز افتخار مسلمانان شرکت در اربعین است و عده‌ای نیز افتخار میزبانی زائران اربعین را دارند که در مسیر راهپیمایی پذیرای زائران هستند.

رئیس شورای هئیات مذهبی کردستان نیز در این مراسم گزارشی از برنامه‌های هیئات مذهبی استان در ایام محرم امسال را ارائه داد.

نورعلی خزاعی تلاش ۶۱۰ هئیت مذهبی کردستان در راستای برنامه‌های ایام محرم به‌ویزه تاسوعا و عاشورای حسینی را قابل تقدیر خواند و اضافه کرد: تجمیع عزاداری حسینی در قالب ۷۵ هیئت مذهبی از برنامه‌هایی بود که امسال انجام شد.

در این آئین از خادمان عاشورا به ویژه پاکبانان زحمتکش در ایام محرم تجلیل شد.
انتهای پیام/