حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی زنان مسلمان است

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی تمام زنان مسلمان است و باید بانوان جامعه این بانوی بزرگ را الگوی خود بدانند.

حجت‌الاسلام برومند رازیانی در گفتگو با روابط عمومی سازمان تبلیغات شهرستان سقز، ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها الگوی زنان مسلمانان است و باید زنان مسلمان این بانوی اسلام را الگوی خود بدانند.

 

وی اظهار داشت: با بررسی ابعاد مختلف دوران زندگانی حضرت فاطمه (س) نکات بسیار ارزشمندی می‌توان کسب کرد که در دل تاریخ ماندگار شده‌اند؛ چراکه زندگانی این بانوی بزرگوار اسلام با خود نکاتی دارد که در صورت الگو‌برداری از آن، صاحب یک زندگی دینی خواهیم شد.

 

حجت‌الاسلام رازیانی اظهار کرد: در جامعه امروزی شاهد بروز مشکلاتی در روابط افراد هستیم که خانواده به عنوان اولین و کوچک‌ترین نهاد اجتماعی بیشتر با این مشکلات دست به گریبان است و در صورت حل نشدن به جامعه سرایت می‌شود. 

 

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) یک الگوی برتر دین اسلام محسوب می‌شود که متاسفانه برخی از ابعاد زندگی‌شان به‌ درستی به جامعه ارائه نشده است و این موجب شده تا افراد آگاهی کمتری از سیره عملی پیشوایان داشته باشند و این در حالی است که دشمنان دین با آگاهی از جایگاه دین اسلام هر روز بر تهاجم خود می‌افزایند و در این عرصه اگر ما آگاهی نداشته باشیم مغلوب دشمنان خواهیم شد، پس لازم است چنگ بر ریسمان قرآن و اهل بیت تا مصون بمانیم.

 

 حجت‌الاسلام رازیانی تصریح کرد:هیچ مباینت و مغایرتی میان آرمان‌ها، اهداف و ارزش‌هایی که حضرت فاطمه زهرا(س) برای تحقق آن جانفشانی کرد، با آرمان‌ها، اهداف و ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی در پی تحقق آن است، وجود ندارد.

 

وی افزود: هم زمانی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه فرصت مغتنمی برای پاسداشت هر دو پدیده معنادار، حرکت آفرین و جهت دهنده است. هر دو دهه، نقش سازنده و پیش برنده برای رسیدن به قله‌های آرمانی و تکامل بشری دارد.

 

وی بیان کرد: این دو مناسبت یکی غم انگیز و یادآور رنج‌ها و مظلومیت‌های حضرت فاطمه زهرا(س) و ناله‌های سوخته دلان زمین در غم از دست رفتن آن بانوی گرامی است و دیگری فرح بخش و یادآور روزهای نورانی و منتهی به یوم الله 22 بهمن 57 و پیروزی انقلاب اسلامی، اما هر دو دارای یک مبدأ و مقصد هستند،انقلاب اسلامی با ماهیت دینی، رویکردی جز احیای ارزش‌های مکتب فاطمی ندارد. 

 

حجت‌الاسلام رازیانی ادامه داد:حضرت فاطمه زهرا (س)، انسان کاملی بود که برای نجات بشریت و ممانعت از انحطاط جامعه نوپای اسلامی، از هیچ مجاهدتی دریغ نورزید. انقلاب اسلامی هم با همین هدف متعالی و به رهبری فرزندی از سلاله رسول‌الله(ص) پدید آمد. 

 


انتهای خبر/