نخستین جلسه ستاد استانی محرم ۱۴۴۲ ه.ق کردستان با حضور مدیرکل، معاون فرهنگی و کارشناسان تبلیغات اسلامی کردستان تشکیل شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: اعضای ستاد محرم باید فعالیت‌ها را با انسجام و نظام‌مندی پیش ببرند به گونه‌ای که خروجی محرم باید به تربیت دینی جامعه مبتنی بر ارزش‌ها و فضیلت‌های الهی تبدیل شود.

 

وی خاطر نشان کرد: در کردستان بخش عظیمی از مردم استان اهل سنت هستند و با وجود ارادت به اهل بیت و امام حسین(ع)، سبک عزاداری این استان متفاوت است بنابراین نیاز به برگزاری نشست‌ها و گفتمان‌هایی در این راستا بود اما به دلیل وجود کرونا امکان برگزاری جلسات اینچنینی وجود ندارد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: باید کارشناسان اداره‌کل برنامه‌های ایام محرم که قابلیت اجرا شدن در ایام کرونا را داشته باشد را برنامه‌ریزی و تدوین کنند و با سایر دستگاهها نیز تعاملاتی داشته باشند تا در صورت نیاز کمیته‌هایی متناظر با فعالیت‌های ستاد محرم تشکیل شود.

 

حجت‌الاسلام علی رستمی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه به اهداف تشکیل این ستاد پرداخت و اظهار کرد: نظارت بر برنامه‌ها و اثرسنجی اقدامات محرم در استان، هماهنگی اقدامات ملی و ارتباط بین ستاد سازمان با استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله اهداف تشکیل این ستاد است.

 

وی افزود: از جمله رویکردهای این ستاد نیز ابلاع دستورالعمل واحد به همه و تبیین سیاست‌های محتوایی و اجرایی است که از جمله سیاست‌های محتوایی، تبیین و تحقق همبستگی اجتماعی و پرهیز از تمرکزگرایی در برنامه‌ها است.

 

وی خاطر نشان کرد: اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات و معرفت حسینی، تبیین گام دوم انقلاب، تکریم و دیدار با مؤثرین شبکه هیئات و خادمین حسینیه‌ها، تقویت شبکه‌های مومنانه و توزیع محصولات و ایجاد اشتغال توسط هیئات مذهبی، اهتمام ویژه جهت تولید ملی و لزوم توجه به کالاهای ایرانی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از دیگر سیاست‌های اجرایی ستاد محرم به شمار می‌رود.

 

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان تشکیل ستاد محرم و کارگروه‌های استانی مطابق با اقتضائات استانی با حضور افراد تاثیرگذار استان در هر عرصه را از شرایط تشکیل ستاد استانی محرم خواند و اضافه کرد: باید ستاد استانی محرم متناسب با اقتضائات استانی برگزار شود.
انتهای پیام/