سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کامیاران گفت: جامعه اسلامی بیش از هر زمانی نیازمند گسترش معارف و علوم دینی است.

 

 

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام ناصر شیری سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کامیاران در گفتگو با رابط خبری این اداره با اشاره به اهمیت ترویج معارف و علوم دینی در جامعه اظهار داشت: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمانی نیازمند گسترش معارف و علوم دینی است و مردم برای روحانیون احترام ویژه‌ای قائل و به آنان اعتقاد دارند و درصورتی‌که یک عالم در کنار آنان قرار گیرد، همه گرد او جمع می شوند.

وی تصریح کرد: طلاب و روحانیون در تبیین و ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی نقش مهم و حائز اهمیتی دارند و در این‌ بین نیز نقش بانوان طلبه مهم‌تر و با اهمیت‌تر شمرده می‌شود.

حجت‌الاسلام شیری با اشاره به نقش بانوان در ترویج معارف و علوم دینی در جامعه، افزود: در ادوار متعدد و عرصه‌های مختلف به‌ویژه حتی در دوران جنگ هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم که بانوان اعم از مادران و خواهران چه تأثیری بسزایی در جریان رزمندگان و شیرمردان در نبرد حق علیه باطل داشتند.

وی خاطرنشان کرد: بی‌شک همت و یاری بانوان و مادران در تربیت یک نسل شجاع، ولایتمدار و انقلابی بود که تأثیر مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس داشت.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کامیاران گفت: امروز نیز بانوان نقش مهمی را در یادگیری علوم دینی و تأثیر آن بر فرزندان می‌توانند ایفا کنند و با تربیت یک بانوی مؤمن، ولایتمدار و انقلابی همچون گذشته در جامعه نسل‌های انقلابی تربیت می‌شوند و تحصیلات حوزوی برای بانوان در همسرداری، تربیت نسل شجاع، ولایتمدار و انقلابی فرزندان و بالا بردن سطح آگاهی در جامعه از اهمیت والایی برخوردار است.

حجت‌الاسلام شیری در پایان بیان کرد: طلابی که در حوزه‌های علمیه معارف و علوم دینی را یاد می‌گیرند باید علم آنان مقدمه‌ای برای عمل دینی آنها در جامعه باشد.

 

 
انتهای پیام/