دیواندره- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره از برگزاری کارگاه آموزشی تأثیر فضای مجازی بر جوانان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، مدرس این کارگاه آموزشی با اشاره به اینکه هر پدیده جدیدی به محض ورود به دنیای واقعی همواره فرصت‌ها و چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: فضای مجازی نیز به عنوان ابزار ارتباطی نوین هم چون تیغ دو لبه‌ای است و برای خطراتی که به واسطه آن پیش می‌آید باید هوشیار بود و آمادگی مقابله با آن را داشت.

فراز میناگری افزود: فضای مجازی مانند سایر اقسام تکنولوژی می‌‌تواند در بسیاری از موارد مفید واقع شود و در این خصوص بستری را برای نسل نوجوان و جوان فراهم کرده است که می‌توانند با استفاده از آن در زمینه آموزشی وضعیت بهتری را تجربه کنند.

وی با اشاره به تهدیدات فضای مجازی خاطرنشان کرد: متأسفانه تهدیدات این فضا به علت نا آگاهی دامنگیر 70 درصد خانواده‌ها شده است که از جمله‌‌ی این تهدیدها، متزلزل شدن پیوند میان جوانان و خانواده بوده و باعث می‌شود فرد که در سن حساسی به سر می‌برد دچار بحران شخصیت، گوشیه‌گیری و انزوا، بی‌هدفی، بی‌برنامگی و پوچی بشود.

مدرس کارگاه آموزشی تاثیر فضای مجازی بر جوانان دیواندره عنوان کرد: ترویج سبک زندگی اشرافی، تبلیغ روابط آزاد میان دختر و پسر، آماده‌سازی فضای ارتباط با نامحرم و موارد این‌چنینی همگی از آسیب‌های در دسترس بودن فضای مجازی و استفاده زیاد و آزادانه از آن است.

میناگری عنوان کرد: تمامی عوامل یاد شده باعث می‌شوند پسر یا دختر جوان، هر یک به شکلی متفاوت از مسیر اصلی زندگی خود منحرف شده و مفاهیمی چون پیشرفت درسی، ساختن آینده، موفقیت، اعتقادات مذهبی و خانواده به مفاهیمی پوچ و بی‌ارزش تبدیل شوند به گونه‌ای که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)  فرموده‌اند، «حقیقتا فضای مجازی به قتلگاه جوانان تبدیل شده است».

وی خاطر نشان کرد: عده‌ای برای جلوگیری از آسیب‌هایی که فضای مجازی بر جوانان و نوجوانان دارد، منع استفاده از اینترنت را توصیه می‌کنند؛ اما به عقیده روانشناسان این روش اشتباه‌ترین گزینه در این خصوص است که می‌تواند به عاملی تحریک کننده در گرایش بیشتر فرزندان به استفاده از اینترنت شود.

وی اضافه کرد: برای کاهش آثار مخرب فضای مجازی باید طریقه استفاده درست از این ابزار را به آنان نشان داد بنابراین رفتار صحیح والدین، معلمان و مربیان بهترین گزینه برای تصحیح  رفتار کودکان، نوجوانان و جوانان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره نیز در ابتدای این کارگاه آموزشی اظهار کرد: این کارگاه آموزشی یکی از کارگاه‌های اقشار تاثیرگذار تبلیغات اسلامی است که در طول سال اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام ورمقانی بیان کرد: اداره‌ تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و افزایش مهارت‌های زندگی کارگاه‌های آموزشی متعددی را در سطح شهر و با حضور اقشار مختلف برگزار می‌کند.

وی از همکاری ادارات فرهنگی در راستای برگزاری کارگاه‌های آموزشی با تبلیغات اسلامی دیواندره تقدیر کرد.


انتهای پیام/