دیواندره- سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره از برگزاری پنجمین جلسه بانوان فرهیخته خبر داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام محمد ابراهیم مولازاده سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره ۹ آبان ماه ۹۷ از برگزاری پنجمین جلسه بانوان فرهیخته با حضور سعیده لشکری کارشناس امور بانوان اداره کل با موضوع آسیب های اجتماعی خبر داد.

در ابتدای جلسه مولازاده ضمن بیان سخنانی در باب آسیب های اجتماعی گفت: هرگاه در نظام اجتماعی، رفتاری به طور مشخص با هنجارهای اجتماعی تعارض پیدا کند نظیر اعتیاد، خودکشی، طلاق و غیره که موجب کاهش کارایی و عملکرد مثبت فرد، خانواده یا گروههای اجتماعی شود آسیب اجتماعی شناخته می‌شود.

در ادامه لشکری مسئول امر بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: ۲۲ دستگاه در راستای آسیبهای اجتماعی در کشور فعالیت دارند ولی باز هم جامعه با این چالش مواجه هست می طلبد که دستگاهها منسجم تر وبا برنامه موثرتری کار وفعالیت نمایند. 

وی درادامه تصریح کرد: بیشترین آسیب ها در مناطق حاشیه نشین شهرها اتفاق می افتد و علت آن هم به خاطر تداخل فرهنگ های مختلف در این مناطق است لذا می طلبد از ظرفیت های اجتماعی در حاشیه شهرها استفاده کنیم که بتوانیم آسیب ها را به حداقل برسانیم، ویکی از دلایل بیشتر شدن آسیب های اجتماعی خانواده استفاده بی رویه از فضای مجازی است که باعث دور شدن خانواده از یکدیگر شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان به همیمن منظور بیشترین برنامه های فرهنگی خود را در حاشیه شهرها متمرکز کرده تا از این آسیب ها در این مناطق جلوگیری کند. وی در ادامه از بانوان فرهیخته خواست تا برنامه های اجرایی خود را بیتشر در نقاط آسیب پذیر برگزار کنند.

 

انتهای خبر/