به همت اداره تبلیغات اسلامی کامیاران همایشی با موضوع آسیب شناسی اجتماعی برای دانش آموزان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، مرتضی ندیمی کارشناس امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی کامیاران از برگزاری همایش آسیب شناسی اجتماعی با موضوع رسانه و فضای مجازی برای دانش آموزان خبر داد.

ندیمی ضمن بیان این خبر افزود: این همایش طبق ابلاغ دفتر استان و درخواست دبیرستان دخترانه بهاران این شهرستان در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد که حدود ۱۰۰ نفر از دانش آموزان در آن حضور داشتند.

در این همایش دکتر سیف الله رحمانی به‌عنوان مدرس دوره مطالبی را پیرامون آسیب شناسی اجتماعی و مسائل و مشکلات موجود در شهرستان بیان نمودند و در ادامه به معرفی فرصت ها و تهدیدهای رسانه و فضای مجازی پرداخت.

وی عصر حاضر را عصر ارتباطات و فن آوری خواند که در آن رسانه و فضای مجازی نقش اساسی در زندگی و خانواده وکار و تحصیل مردم دارد.

وی ضمن تاکید بر لزوم آگاهی و هوشیاری مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان در استفاده از رسانه و فضای مجازی، استفاده درست و با آگاهی را از این فضا مفید دانستند که در حال حاضر اجتناب ناپذیر است. اما اگر استفاده درست نشود و بدون آگاهی و اطلاع کافی به این فضای مجازی وارد شویم قطعا" صدمات و آسیب های جدی به خود و حتی اطرافیانمان وارد می‌کنیم که در خیلی موارد عواقب جبران ناپذیر و مشکلات فراوانی را به دنبال دارد. لذا می طلبد که ما با علم و آگاهی و استفاده درست از این تکونولوژی ها مسیر درست را انتخاب کنیم و از بروز آسیب های بعدی جلوگیری کنیم.

وی در پایان ضمن پاسخ به سوالات دانش آموزان به ارائه آمار استفاده ایرانیان از تلگرام و اینترنت و مطالب فضای مجازی پرداخت و استفاده بیش از حد ایرانیان را به نسبت دیگر کشورها مایه تامل و نگرانی دانست و خطرات استفاده از فضای مجازی و بوِیژه تلگرام را بیشتر از دیگر فضاها دانست که متاسفانه سواستفاده ازاین فضا بیشتر از استفاده و فایده های آن است.


*انتهای خبر*