قرآنی- رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز  از برگزاری محافل انس با قران کریم در ماه مبارک رمضان هر روز بعد از نماز عصر در مسجد جامع  این شهرستان خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، برومند رازیانی   اظهار داشت: ماه رمضان ماه بهار قرآن است،  اهمیت و ارزش این ماه چنان بالاست که نزول قرآن در این ماه انجام گرفته و این امر نشان از عظمت ماه رمضان دارد و از بیان معصومین در این ماه کم حدیث و روایت نداریم.

 

وی با اشاره به‌ضرورت برگزاری محافل انس با قرآن کریم، افزود: برگزاری محافل انس با قرآن سبب آشنایی هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان با کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه می‌شود. وی اظهار کرد: برنامه ریزی هایی در سطح شهرستان  پیرامون جمع خوانی قرآن انجام شده تا مردم از محضر قرآن در ماه بهار قرآن بهره مند شوند .

 

حجت الاسلام برومند رازیانی با اشاره به فضیلت قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: گوش دادن به قرائت قرآن، در دل انسان، نشاط و معنویت خاصی را ایجاد می کند و هنگامی که بر معانی آن نیز آگاهی حاصل شود، تأثیری فوق العاده در درون انسان می آفریند.

 

وی  در ادامه با اشاره به فضیلتهای ماه مبارک رمضان از این ماه به عنوان ماه نزول قرآن یاد کرد وافزود: رمضان ماه ازدیاد تقوا و ماه تقویت اراده انسان می باشد و برگزاری چنین برنامه های فرهنگی و قرآنی در این ماه برفضیلتهای آن می افزاید.

 

رازیانی گفت:به منظور ترویج فرهنگ قرآنی و آشنایی و انس نوجوانان با قرآن در  ایام ماه مبارک رمضان با حضور قاریان برجسته هر روز بعد از نماز عصر ، جز خوانی قرآن  با حضور مردم سقز در محل مسجد جامع برگزار می شود و در پایان هر روز به قید قرعه به سه نفر از شرکت کنندگان هدیه ای  اهدا می شود.

 

گفتنی است ،همزمان با ماه مبارک رمضان در شهرستان سقز بیش از ۱۵ محفل انس با قرآن در حال برگزاری است.

انتهای پیام/