مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی استان کردستان در سالن جلسات تبلیغات اسلامی کردستان با حضور مدیرکل، معاون فرهنگی و کارشناس تشکل‌های دینی و کارشناس رسانه تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جلسه فصلی مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی کردستان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی ظرفیتی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی در استان کردستان به شمار می‌روند که پل ارتباطی بین مردم و مسوولان را تشکیل می‌دهند.

 

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی تبلیغی استان نقش اثرگذاری در برنامه‌ای فرهنگی استان می‌توانند داشته باشند، افزود: این کانون‌ها به دلیل مردمی بودن و ارتباطی که با مردم به وژه جوانان دارند می‌توانند محور فعالیت‌های تحول عظیمی در حوزه فرهنگی استان را رقم بزنند.

وی خاطرنشان کرد: وجود 120 کانون فرهنگی در استان کردستان بهترین و بزرگترین ظرفیت در ایجاد یک انقلاب فرهنگی به شمار می‌رود و نباید نقش این کانون‌ها را نادیده گرفت.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: هر کانون فرهنگی به طور میانگین دارای 100 نفر عضو است و اگر از ظرفیت این اعضا در استان برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی استفاده شود می‌توانیم شاهد اتفاقات مهم فرهنگی در استان باشیم.

 

حجت‌الاسلام کرمی توسعه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تشویق و ترغیب جوانان به فعالیت در کانون‌های فرهنگی را از رسالت‌های کانون فرهنگی خواند و عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی باید با بکارگیری شیوه‌های نوین تبلیغی بتوانند زمینه جذب جوانان در کانون‌های فرهنگی و تبلیغی استان را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: بی‌شک نسل جوان امروزی به دنبال خوراک جدید هستند و کانون‌های فرهنگی باید بتوانند با تغذیه فکری جوانان زمینه گرایش آنها به فعالیت‌های فرهنگی را فراهم نمایند.


وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز به دنبال فعال شدن کانون‌های فرهنگی تبلیغی است، افزود: فعالیت کنونی کانون‌های فرهنگی استان قابل تقدیر است اما قانع‌کننده نیست و باید از ظرفیت این کانون‌ها بیش از این استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خواستار تشکیل جلسات مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی استان به صورت منظم شد و گفت: نیاز است این جلسات در شهرستان‌ها نیز فعال شوند و مصوبات مجمع نیز به گونه‌ای باشد که در حوزه اختیارات مجمع بگنجد.

در پایان از اعضای مجمع فرهنگی تبلیغی استان تقدیر شد.