سومین کمیته حجاب و عفاف با حضور نمایندگان ادارات فرهنگی استان کردستان در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در این جلسه که در سالن جلسات تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، گفت: تقویت جامعه‌ای خانواده محور برپایه الگوی اسلامی رسالت دستگاه‌های فرهنگی است و همه باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در این راستا فعالیت کنند.
حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: جامعه‌ای که سلامت کامل اخلاقی داشته باشد خانواده در آن از استحکام کافی برخوردار خواهد بود.
وی بیان کرد: ما باید همه توان خود را برای تقویت و استحکام خانواده‌ها به عنوان بنیادی‌ترین نهاد به کار ببریم و از هیچ تلاشی دریغ نورزیم. وی از حجاب به عنوان مولفه‌ای برای ایجاد امنیت بانوان یاد کرد و افزود: زنان به هر اندازه که متین‌تر و باوقارتر باشند حرمتشان محفوظ خواهد بود و ارزش و احترامشان افزایش می‌یابد.مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان علت بسیاری از بیماری‌های روانی در دنیای غرب را آزادی اخلاقی و جنسی و تحریکات فراوان دانست و یادآور شد: نبود حریم بین زن و مرد بی‌بندوباری را به ارمغان می‌آورد و برهم زننده آرامش روانی خواهد بود که حجاب می‌تواند این صدومات روحی را دور کند. حجت‌الاسلام کرمی مبارزه با این دسته از آسیب‌ها را نیازمند تغییرات اساسی اجتماعی برشمرد و گفت: آموزش یکی از مولفه‌هایی است که می‌تواند خانواده و اجتماع را به سمت و سوی درست هدایت کند.

وی بیان کرد: خداوند متعال به عنوان خالق بشر بر تمامی رموز آفرینش عالم است و زیبایی، امنیت و تعالی انسان‌ها به ویژه بانوان را در عفاف و حجاب می‌داند.

وی اضافه کرد: حجاب و عفاف تاثیر فراوانی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که می‌توان گفت طلاق از پیامدهای زیان‌بار بی‌عفتی و بدحجابی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود در این راستان برنامه‌های مختلف آموزشی از جمله کارگاه‌های آموزشی، گفتمان‌های دینی، ترویج ازدواج‌های موفق در راستای تحکیم بنیان خانواده‌ها، آموزش مهارت‌های زندگی در دبیرستان‌ها و برگزاری نشست‌های تخصصی و غیره در استان برگزار شود.

معاون امور اجتماعی استانداری کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: باید استراتژی درستی در مورد حجاب و عفاف داشته باشیم و برای این مهم نیاز به تشکیل جلسه مشترکی با تبلیغات اسلامی، ستاد احیای امر به معروف و تبلیغات اسلامی داریم.

جمال ارشدی اضافه کرد: حجاب و عفاف و کارهای فرهنگی باید از طریق مردم پیگیری شود چرا که این کارها نیازمند ورود خود مردم بوده و باید تشکل‌های مردمی را در این بحث وارد کنیم.

وی الگوی همه مردم جامعه اسلامی را دین مبین اسلام برشمرد و گفت: باید روی زیباشناختی دینی به خوبی کارشود اما متاسفانه این مهم ترویج نیافته است.

وی اعتیاد و بیکاری را دو مولفه اصلی در تضعیف بنیان خانواده عنوان کرد و افزود: باید در برابر این مسائل برنامه‌ریزی شود و از گروه‌های مرجع استفاده ببریم.

مشاور رئیس دانشگاه کردستان و مدیرکل امور دانشجویان این دانشگاه نیز در جلسه یاد شده اظهار کرد: باید برای عفاف بیشتر مایه بگذاریم چرا که مانایی و ماندگاری بیشتری دارد.

محمدرضا عبدالملکی بیان کرد: امروز جنگ نرم بنیان خانواده را نشانه گرفته و باید با کارهای فرهنگی به مقابله با این امر بپردازیم.

وی اضافه کرد: وجود تکنولوژی موجب شده مردم به راحتی به محتواهایی که دور از شان جامعه اسلامی است دست یابند اما باید دانست که اسلام با تکنولوژی که خروجی علم است مشکلی ندارد ولی محتوایی که از طریق تکنولوژی‌ها استفاده می‌شود مهم است.

وی تقویت زیرساخت‌ها برای حفظ حجاب و عفاف در جامعه را ضروری خواند و افزود: تا عفاف درست نشود نمی‌توان انتظار داشت که مردم حجاب را رعایت کنند.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر ادارات فرهنگی استان نیز نظرات خود را در خصوص حجاب و عفاف اعلام کردند.بخش خبر تبیان کردستان