مریوان- اولین نشست فعالان جهاد اقتصادی و تولید دانش بنیان شهرستان مریوان با موضوع درهم تنیدگی بین اقتصاد و اعتقاد با فعالان فرهنگی شهرستان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام حسن ورهرام رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان در اولین نشست با فعالان اقتصادی شهرستان مریوان که با موضوع گام دوم تبلیغ برگزار شد با اشاره به اینکه در آیات، روایات و سنت پیامبر (ص) درمورد موضوع اقتصاد جامعه اسلامی توصیه‌های فراوانی شده است، اظهار داشت: درهم تنیدگی بین اقتصاد و اعتقاد ریشه در آیات نورانی قرآن کریم دارد.

 

وی عنوان کرد: اقتصاد نیاز به جهاد دارد و این همان مقاومتی بودن در اقتصاد است که شرط لازم و اساسی برای داشتن اقتصادی اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه ربا در اقتصاد اسلامی حرام است، اظهارداشت: یکی از مهمترین دلایل حرام بودن ربا، ثروت بادآورده است چراکه طبیعت دنیا بر این مهم است که لازمه به‌دست آوردن هر گنجی، تحمل سختی‌ها و رنج‌های فراوانی است و ان شاء‌الله با تضعیف ویروس کرونا کارگاه‌های آموزشی مختلفی جهت اصناف و بازاریان در این راستا از سوی اداره تبلیغات اسلامی مریوان پیش بینی شده است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان با بیان اینکه اقتصاد باید با مجاهدت، تلاش، جدیت و سخت کوشی همراه باشد، ادامه داد: اقتصادی که صرفاً مولد ثروت باشد از نظر آداب اسلامی بیمار است.

 

وی یکی از رسالت‌های فعالان حوزه اقتصادی در شهرستان را تحلیل ویژگی‌ها و شرایط اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی برشمرد و عنوان کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی جهادگران اقتصادی باید راهکارهایی در راستای تغییر نگرش و اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

 

حجت‌الاسلام ورهرام در پایان اصلی ترین مشکلات اقتصادی در شهرستان مریوان را مربوط به نظام مدیریت دانست و عنوان داشت: اگر مدیریت در شهرستان مریوان ساماندهی شود بی‌شک بسیاری از مشکلات حوزه اقتصادی برطرف خواهد شد.انتهای پیام/