اداره کل-مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان برنامه های هفته عفاف و حجاب این اداره کل را تشریح کرد.


به گزارش بخش خبر تبیان کردستان،، سعیده لشکری اظهار کرد: در راستای گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و ترویج این مهم در جامعه اداره‌کل تبلغات اسلامی کردستان برنامه‌های گسترده‌ای را در این راستا برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: فضاسازی تبلیغات محیطی مناسب و مطلوب در طول هفته عفاف و حجاب، برگزاری گفتمان‌های دینی با موضوع حجاب و عفاف از نظر دین اسلام در پایگاه‌های اوقات فراغت و برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب با استفاده از پوسترهای حریم ریحانه در فضای باز و پارک‌ها و برگزاری مسابقه از متن پوسترها ویژه بازدیدکنندگان از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست بزرگ مردمی مدافعان حریم خانواده در سه شهرستان کامیاران، بیجار، قروه و برگزاری نشست نخبگان با موضوع آسیب‌شناسی دوری از حجاب در دنیای امروز از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در هفته عفاف و حجاب است.

مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: تبیین واقعه گوهرشاد در 21 تیر توسط ائمه جمعه استان در 23 تیرماه، برگزاری کارگاه عفاف و حجاب از دیدگاه نورولوژی در شهرستان‌های سقز، بانه و قروه و برگزاری میزگرد با موضوع آسیب‌های اجتماعی بدحجابی و تهیه و توزیع بروشور با موضوع عفاف و حجاب بر امنیت اجتماعی و روانی جامعه با همکاری کارنون‌های فرهنگی فعال از دیگر اقدامات این اداره‌کل است.

لشکری همچنین برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مادران پرچمداران مقابله با جنگ نرم در چهار شهرستان استان را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا در هفته عفاف و حجاب برشمرد و گفت: این کارگاه‌ها در شهرستان‌های قروه، سقز، بانه و سنندج برگزار می‌شود.

وی برگزاری ایستگاه نقاشی ویژه جوانه‌های عفیفه با موضوع زیبایی عفاف و حجاب در پارک‌ها و فضاهای باز با همکاری کانون پرورش فکری و تبیین موضوع عفاف و حجاب در فضای مجازی را از دیگر اقدامات در دست اجرا توسط تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: همچنین برگزاری کارگاه آموزشی با مضوع رابطه حیا و غیرت ویژه پرسنل ادارات تبلیغات اسلامی، تجلیل از فعالان و فرهنگ‌سازان عرصه عفاف و حجاب، برگزاری همایش استانی با موضوع عفاف و حجاب و برگزاری مسابقه دلنوشته در پایگاه‌های اوقات فراغت از دیگر برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در استان است.
انتهای خبر/