مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

اعتماد به نفس زمینه‌ساز موفقیت دختران جامعه است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با تبریک روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س) گفت: اخلاق، رفتار و اعتماد به نفس زمینه‌ساز موفقیت دختران جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی امروز در نشست تخصصی مطالبات دختران از جامعه امروزی که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در جامعه بشری دختر و زن را به عنوان شهروند درجه دو تلقی می‌کنند اما این خود زنان هستند که موجبات تبعیض را فراهم می‌آورند و نخستین ناقضان حقوق زنان خود آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر زنان جامعه می‌خواهند تبعیض از جامعه برداشته شود خودشان باید اقدام کنند، افزود: جامعه امروز ما نیازمند آموزش است و باید زنان و دختران ما در هر مینه که نیاز آنهاست آموزش ببینند تا بتوانند موفق باشند.

وی خاطرنشان کرد: تقوا و یاد خدا دو مولفه‌ای است که همه ما باید مورد توجه داشته باشیم تا بتوانیم به پشتوانه پروردگار مسیر موفقیت را طی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان اعلام کرد: نخستین ویژگی انسان‌ها ایمان است و اگر در انسان تقویت شود شاهد موفقیت فرد خواهیم بود بنابراین دختران و زنان ما با داشتن ایمان قوی، حفظ پاکدامنی و پاکدستی، رعایت حجاب و عفاف و آموزش مهارت‌های زندگی می‌توانند افتخارآفرین والدین و جامعه باشند.

حجت‌الاسلام کرمی اخلاق، رفتار و اعتماد به نفس دختران را زمینه‌ساز کسب موفقیت آنها دانست و گفت: دختران ما باید خود دوست داشتن را نه به معنای تکبر و خود شیفتگی بلکه به عنوان قبول داشتن خودشان مورد توجه قرار دهند تا همواره موفق و پیروز باشند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دختران در یک سنین دچار بحران می‌شوند و باید مهارت بیاموزیم تا بتوانیم از بحران‌ها عبور کنیم.

وی خطاب به دختران این نشست که از دختران موفق در رشته‌های مختلف ورزشی، علمی، آموزشی، هنر و پزشکی بودند، اضافه کرد: ورزش، خوب درس خواندن، توجه به ظاهر و هر آنچه که برای یک دختر موفق نیاز است باید در زندگی شما جریان داشته باشد تا آینده درخشانی برای خود رقم بزنید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان خواستار افزایش سطح مطالبات دختران شد و گفت: دختران جامعه باید مطالبه‌گر باشند تا بتوانند به موفقیت بیش از پیش برسند.

در این نشست دختران حاضر در جمع نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص فعالیت‌های حوزه تحصیلی و کاری خود اعلام کردند.

انتهای پیام/