اداره کل- مسوول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: اربعین سپاه منظم امام زمان(عج) است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، مسوول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان در کمیته فرهنگی آموزشی اربعین حسینی ویژه بانوان در بیجار اظهار کرد: اربعین سپاه منظم امام زمان است و باید در راستای اشاعه فرهنگ اربعین و برگزاری هرچه مطلوب تر این حرکت عظیم برنامه ریزی شود.

 

سعیده لشکری به اهداف کمیته پرداخت و گفت: هدایت و ساماندهی و رصد و پیگیری مستمر برنامه های فرهنگی اربعین، استفاده از ظرفیت نهادها و موسسات دولتی و غیردولتی در راستای ساماندهی شمارکت های مردمی و سمن ها و تبیین اهداف و پیام حقیقی قیام عاشورا و تعمیق فرهنگ اربعین از اهداف این کمیته است.

 

وی آموزش و اعزام مبلغات جهت همراهی کاروان ها و تبیین و تکثیر محصولات فرهنگی و آموزشی، ارائه آموزش های لازم برای آموزش رعایت اخلاق اسلامی به‌ویژه حجاب و عفاف را از ددیگر اهداف این کمیته عنوان کرد.

 

در این جلسه که با حضور ۱۲ نفر از بانوان حوزوی و دست اندرکار در بحث اربعین و برپایی موکب ها در شهرستان برگزار شد، مصوباتی به تصویب اعضای جلسه رسید.

 

در این جلسه برپایی نمایشگاه تصاویر بانوان شهیده کردستان در کنار موکب های اربعین، برگزاری مسابقه بزرگ دلنوشته با عنوان «ما رایت الی جمیلا»، تهیه و توزیع بروشورهایی با محتوای رفع شبهات روز به صورت لقمه ای توسط مبلغات، استفاده از آیات و احادیث در راستای معرفت افزایی و بصیرت افزایی به‌ویژه با موضوع اربعین، تلاش برای گفتمان سازی و برگزاری نشست های تخصصی در موکب ها با موضوع پیام عاشورا از جمله مصوبات این جلسه بودند.


انتهای خبر/